„Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality obvinili čtyřiatřicetiletého muže z Napajedel ze spáchání zločinu podvod,“ informovala mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž vylákal z lidí peníze, přitom předem věděl, že je nevrátí. Neplánoval je investovat do podnikání, ale do sportovních sázek.

„V případě odsouzení mu hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na osm let,“ pokračovala mluvčí.

První trestní oznámení přijali policisté z oddělení hospodářské kriminality koncem roku 2022. Lustrací zjistili, že na stejného muže už jsou podána další dvě obdobná trestní oznámení. Analýzou jeho bankovních účtů potom přišli na další čtyři osoby, které podezřelému muži poslaly peníze. Z účtů bylo zřejmé, kam peníze putovaly. Většinu finančních prostředků  muž posílal na účet sázkové společnosti.

Ilustrační foto
Ve Zlínském kraji se vloni stalo pět vražd, nejčastěji šlo o rodinné spory

Od konce roku 2021 až do dubna 2023 podvedl celkem sedm osob, většinou svých známých a kamarádů, od nichž si půjčoval částky od 30 tisíc až do 600 tisíc korun.

„Jednoho z podvedených připravil o 230 tisíc korun, protože mu slíbil prodat luxusní vozidlo, ve kterém jezdil. Auto ale nevlastnil. Přesto od něj vybral zálohu, kterou nevrátil,“ dodala Kozumplíková.

Za poslední léta dotyčný nebyl nikde zaměstnaný, ani neměl žádný stálý finanční příjem. Ke svému jednání se přiznal a slíbil, že jakmile to bude možné, veškeré finanční prostředky vrátí.