Nákup minibagru zvažoval devětačtyřicetiletý muž z Luhačovicka. Na různých bazarových portálech proto hledal někoho, kdo takový stroj nabízí.

Zdálo se, že má štěstí, protože právě na takový inzerát narazil. Zavolal prodejci, vyptal se na všechny podrobnosti a rozhodl se, že minibagr za inzerovanou cenu 78 500 korun koupí.

Přemnožené nutrie ve Zlíně. Nekrmte je, prosí obyvatelé i město
Problém přemnožených nutrií ve Zlíně. Senior, který je krmil, dostal pokutu

„Prodejce mu vysvětlil, že má skutečně mnoho zájemců a proto je nutné uhradit celou cenu předem na jeho bankovní účet. Na email poslal zájemci fakturu a ten uhradil požadovanou sumu. Prodejce slíbil, že po obdržení peněz stroj pošle firemní dopravou,“ popsala další vývoj policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po odeslání platby však začal mít kupující pochybnosti, zavolal tedy do firmy uvedené na faktuře jako prodejce. Čekalo jej velké zklamání.

„Ve firmě mu vysvětlili, že bagry sice prodávají, ale jinou značku a že není první, kdo kvůli inzerátu volá. Potvrdili mu, že muž uvedený na faktuře v této firmě nepracuje, že někdo jen zneužil jméno jejich firmy,“ doplnila Kozumplíková.

Na blokaci platby bylo pozdě

Oklamaný kupující šel hned do banky ve snaze platbu zablokovat, to se mu však už nepodařilo. Obratem proto podal trestní oznámení na policii.

Vážná nehoda na Salaši. Pro zraněnou dívku letěl vrtulník
Dvě sražené dívky během víkendu ve Zlíně. Obě vběhly přímo pod auto

„Policisté z Luhačovic zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Kozumplíková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Tlumačově hořel průmyslový areál

Zdroj: Tomáš Horka, se souhlasem