K prvnímu požáru vyjeli hasiči krátce před polednem do ulice Okružní, kde vycházel kouř z okna bytové jednotky v pátém patře. Lidé z okolních bytů sami odešli bezpečně ven.

„Hasiči poté prozkoumali okolní byty a chodby, zda se v zakouřených prostorách nikdo nenachází. Což se nepotvrdilo,“ informovala mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Lucie Javoříková.

Ilustrační snímek
Falešní dělníci vylákali ze seniora 70 tisíc korun

Do hořícího bytu vstoupili ještě před příjezdem hasičů státní policisté. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl. Za krátko se hasičům podařilo oheň uhasit. Škodu odhadli na půl milionu korun, příčina se nadále vyšetřuje.

Před ohněm unikla skokem z okna

K dalšímu požáru došlo před půl sedmou večer v ulici Javorová. „V době požáru byla uvnitř bytu, nacházejícího se v přízemí, žena, která i se svým psem vyskočila z okna. Do péče si ji následně převzala posádka zdravotnické záchranné služby,“ upřesnila Lucie Javoříková.

Hasiči podle jejích slov vnikli do bytu oknem a k uhašení požáru použili dva hasební proudy vody. I tam obyvatele okolních bytů evakuovali.

„Hustý kouř se nacházel nejen uvnitř zasaženého bytu, ale i na chodbách domu. K rychlému odvětrání použili hasiči přetlakovou ventilaci. Příčina vzniku požáru a výše škody je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů,“ sdělila Lucie Javoříková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Burger festival ve Zlíně

Zdroj: Iva Nedavašková