Šestačtyřicetiletá žena v Opelu Corsa jela po dvaadvacáté hodině ve směru z Napajedel na Topolnou. „Z dosud nezjištěných příčin přejela v zatáčce do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem Volkswagen Golf, který řídil čtyřiačtyřicetiletý muž. Při srážce utrpěla žena zranění neslučitelná se životem, muže převezli záchranáři s těžkým zraněním do nemocnice,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na místě zasahovaly všechno složky integrovaného záchranného systému. Hasiči z volkswagenu vyprostili pomocí hydraulického zařízení vážně zraněného řidiče a předali jej posádce zdravotnické záchranné služby.

„Ve druhém vozidle tovární značky Opel cestovala řidička. I ona v něm zůstala zaklíněna a hasiči ji museli vyprostit,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Soud, soudce - Ilustrační foto
Za tlačenici na diskotéce ve Slušovicích padla dnes u zlínského soudu podmínka

Hasiči následně provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. „Poté po dobu vyšetřování příčiny nehody nasvětlovali místo události. Na závěr uklidili vozovku a blízké okolí, neboť se tam nacházelo velké množství úlomků z havarovaných aut. Na svou stanici se hasiči vrátili těsně před čtvrtou hodinou ranní,“ doplnila mluvčí hasičů.

Silnice byla kvůli vyšetřování nehody asi čtyři hodiny uzavřená. Škoda na obou vozidlech je kolem čtyř set tisíc korun.

Příčiny a okolnosti nehody nadále vyšetřují zlínští kriminalisté spolu s dopravními policisty.