„Nápad ujet policistům na koloběžce je sám o sobě dost scestný. Tady byl ale přímo úměrný množství požitého alkoholu před jízdou,“ okomentovala situaci policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Po pár minutách to vzdal

První případ se odehrál v pátek 24. května ve večerních hodinách, kdy se třiačtyřicetiletý muž na koloběžce pokusil ujet policistům.

„Muž pochopil, že to pravděpodobně nezvládne a po pár minutách zastavil. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,41 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí. Policisté muži okamžitě zakázali další jízdu.

Havaroval po vjezdu do brodu řeky

Ve druhém případě třicetiletý muž slavil z neděle na pondělí vítězství hokejistů a vydal se na čerpací stanici dokoupit další zásoby alkoholu. Tam uviděl policejní vozidlo, ale ani to mu nezabránilo v jízdě na koloběžce směrem domů.

„Policisté muže chtěli zastavit za pomoci výstražných znamení na vozidle, ale ten ujížděl dál. Vjel do protisměru jednosměrné ulice, nerespektoval dopravní značení a na koloběžce přejel dokonce brod řeky, který se mu stal osudným, a muž po pár metrech havaroval,“ popsala karambol druhého koloběžkáře mluvčí s tím, že po nehodě muž nadýchal 2,14 promile alkoholu a na místě ho museli ošetřit záchranáři.

VIDEO: Policisté ve Vizovicích pronásledují opilého koloběžkáře:

Zdroj: Policie ČR

Policisté zjistili, že muž nemá řidičské oprávnění, protože mu bylo odebráno kvůli předchozí jízdě pod vlivem alkoholu a má zakázáno řídit až do roku 2025.

Podezření z trestného činu

Obě koloběžky policisté zajistili pro další úkony trestního řízení. „Podle zákona se v obou případech nejedná o jízdní kola, nýbrž o motocykly,“ upozornila Kozumplíková s tím, že řidiči jsou tak podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, mladší z nich také z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody a další zákaz řízení. Zákaz řízení a roční trest odnětí svobody hrozí také třiačtyřicetiletému řidiči,“ uzavřela mluvčí.

VYBRALI JSME PRO VÁS:

Ilustrační foto
V neděli během Festivalového půlmaratonu pojede MHD po náhradních trasách
Ilustrační foto
Obchvat Luhačovic má podporu města, kraje i lázní. Uleví dopravě i pramenům
Ilustrační snímek
Řidič Audi se po dálnici u Tlumačova řítil rychlostí 226 km/h
Ilustrační foto - 63. ročník.
Ve čtvrtek začíná Zlín Film Festival. Co nabídne a kdo získá Zlatý střevíček?