Obyvatelka jednoho z bytových domů v centru Zlína minulý týden uprostřed noci uslyšela rány ze sklepů. Bála se, že jsou uvnitř zloději, a tak zavolala policii. Žena se nemýlila. „Policejní hlídka společně s psovodem vyrazila na místo, psovod střežil vstup do domu a policisté prohledávali průchozí sklepy v domě s několika vchody,“ popsala mluvčí Monika Kozumplíková.

Zanedlouho vyběhli ze sklepa dva muži, kteří před psovoda se psem hodili ukradené jízdní kolo, aby mu zabránili v jejich zadržení a získali tím čas na útěk. „Při úprku za sebe odhazovali další předměty jako páčidla nebo rukavice. Ztratili se v chodbách sklepa, ale vycvičený policejní pes je neomylně našel,“ dodala mluvčí.

Výtečník vykrádal sklepy, garáže i prodejny

Oba zloději skončili v policejní cele a vyslechli si obvinění z několika trestných činů, ke kterým se přiznali. Starší z nich má na svědomí minimálně 21 krádeží, kradl v prodejnách, garážích nebo sklepech. Zajímaly ho parfémy, kola, nářadí nebo potraviny či alkohol. V některých případech kradl sám, jindy, jako v posledním případě, s některým ze svých kumpánů. Škoda, kterou způsobil odcizením věcí a poškozením zámků nebo dveří, činí téměř 400 tisíc korun.

Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na umístění zlodějů do vazby. „Soudce okresního soudu tento návrh neakceptoval a muži jsou po několika dnech strávených v policejní cele opět na svobodě,“ dodala Kozumplíková.

V případě odsouzení by starší z pachatelů mohl ve vězení strávit až pět let, mladšímu hrozí tři roky odnětí svobody.

Vybrali jsme pro vás: