Konflikt eskaloval v úterý hodinu před půlnocí. Přivolaní strážnici našli 32letého muže z Havířova s krví na rukou a tvářích. Na místě byli také 30letá žena a 41letý muž, oba ze Zlína.

„Všechny tři osoby jsou strážníkům poměrně dobře známé pro své časté jednání za hranou zákona,“ informoval mluvčí Městské Policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci poskytli zraněnému muži první pomoc, přivolali záchranku a současně začali rozplétat podstatu celého konfliktu. V něm sehrál významnou roli alkohol. „Všichni aktéři byli pod vlivem alkoholu. Analyzátor alkoholu v dechu naměřil hodnoty od 2 do 3,6 promile,“ doplnil Janík.

Jeden házel vinu na druhého

Zraněný muž uváděl, že byl v podstatě bezdůvodně a nevyprovokovaně napaden ze strany ženy a druhého muže. Ti po něm měli dokonce hodit dlažební kostku, kterou ho zasáhli do hlavy, načež upadl na krátkou chvíli do bezvědomí.

Žena a druhý muž, ale i další svědci shodně uvedli, že agresivně se naopak projevoval právě zraněný, který se sám pořezal o střepy láhve, kterou krátce předtím rozbil. Podle nich to měl být také on, kdo vrhal žulovou dlažbu po ženě a muži a v místě dělal zbytečný rozruch.

„Protiprávní jednání tak bylo s ohledem na všechny relevantní skutečnosti vyhodnoceno jako podezření z přestupku proti občanskému soužití a bude mít dohru před správním orgánem,“ dodal Janík.

Neuniklo vám? Rozzlobení Zlíňané protestovali na náměstí, nesouhlasí s výší daně z nemovitostí

Zlíňané protestují na náměstí Míru proti výši daně z nemovitostí; čtvrtek 20. června 2024 | Video: Iva Nedavašková

Vybrali jsme pro vás: