Policejní mluvčí Monika Kozumplíková připomněla, že policisté muže třetí březnovou sobotu na 10 dní vykázali ze společně obývaného obydlí, protože v opilosti opakovaně fyzicky napadá své rodiče a vyhrožuje jim.

„Muž ovšem rozhodnutí nerespektoval a hned následující den ráno a poté opět večer přišel do domu a rodiče opět napadal vulgárními výrazy,“ popsala Kozumplíková.

Policisté muže v obou případech zajistili a převezli do policejní cely. V pátek odpoledne jej obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby.

Soudkyně okresního soudu tento návrh akceptovala. „Policisté muže o víkendu převezli do vazební věznice,“ uvedla Kozumplíková.

Za zmíněné maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí agresivnímu muži až dvouletý trest. Zároveň však kriminalisté v tomto případě prověřují také podezření ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za což v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.