V únoru našla žena na internetu reklamu na možnost investování, zavolala proto na uvedené telefonní číslo a zaregistrovala se na portálu.

„Při registraci žena poslala kopii svého občanského průkazu, platební karty, cestovního pasu, výpisu z bankovního účtu a dokonce si musela zapnout webkameru,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Minibagr.
Muž z Luhačovicka chtěl pořídit minibagr, podvodník jej připravil o 79 tisíc

Podvodníci tedy měli k dispozici veškeré potřebné dokumenty a dokonce i tvář ženy. 

Po registraci zaplatila žena první platbu ve výši 350 EUR a do počítače si nechala nainstalovat program pro vzdálený přístup. Poté podle instrukcí na telefonu zasílala jednotlivé platby od 5 tisíc do 40 tisíc. Celkově poslala více než 200 tisíc korun.

Vazba. Ilustrační foto.
S podvody nepřestal ani během trestního stíhání. Skončil ve vazbě

Po dvou měsících jí zavolal muž z jiné společnosti, který ženě vysvětlil, že firma, s níž komunikovala, je podvodná a on jí pomůže získat peníze zpět. K tomu ovšem potřeboval, aby převedla další peníze na jejich účet.

„Byl to zřejmě velmi zkušený manipulátor, protože přiměl ženu, aby převedla na daný účet ve 24 platbách více než jeden milion korun, a to v průběhu pouhých 12 dnů,“ dodala Kozumplíková.

Od února do května přišla oběť podvodů o bezmála 1 400 000 korun. Podvodníkovi hrozí v případě jeho vypátrání a odsouzení vězení až na osm let.