VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.10.2018

Upokojenkyně: Hra plná důvtipu a nadsázky

V domově důchodců žijí Anna a Marie, dvě seniorky obývající společný pokoj. Vytržením ze světa televizních seriálů, křížovek a pravidelných dávek léků jsou pro ně třicetiminutové návštěvy nejbližších.

11.10.2018

OBRAZEM: Legální řádění sprejerů. Podívejte se

Děti, spreje a graffiti na autech. Zní to jako začátek příběhu o vandalech. V úterý ale sprrejeři zdobili auta a vůbec nikoho tím nerozčílili.

27.9.2018

Krásky nejen 50+ předváděly modely na podzim a zimu

Módní kolekce, které v úterý na 4. ročníku unikátní módní přehlídky 50+ předváděly modelky ve Zlíně, byly určeny především dámám vyššího věku. Modely pro podzim a zimu vytvořily Miroslava Szórádová z Red Brick Design Shopu, Markéta Kunstová z Ateliéru Zebra a studenti Střední školy oděvní a služeb Vizovice. 

5.9.2018

Výpěstky výtvarníka Zdeňka Tománka vystaví na zámku

Expozici svých plastik s názvem Výpěstky, představí ve čtvrtek 6. září v prvním patře zlínského zámku v Galerii Václava Chada akademický sochař a pedagog Zdeněk Tománek z Uherského Hradiště.

30.8.2018

Svátek dechovek a folkloru. Přijíždí stovky umělců

Příznivci dechovky a folkloru, pozor. Do Zlína a okolních obcí míří mezinárodní festival FEDO. I letos se sjede osm zahraničních a sedmnáct tuzemských dechových orchestrů a folklorních souborů, aby divákům ve Zlíně, Otrokovicích, Vizovicích, Fryštáku a Luhačovicích potěšily oči i uši.

20.8.2018

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó

Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

23.7.2018

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku

O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

16.7.2018

VIDEO: Masters, to je 24 tisíc spokojených metalistů. Podívejte se

Spokojenost na všech stranách, žádné větší problémy. Takový byl letošní, v pořadí už 16. ročník největší rockmetalové události v České republice Masters of Rock ve Vizovicích. Ujít si jej nenechalo na 24 tisíc fanoušků z 38 zemí světa. 

AKTUALIZOVÁNO
15.7.2018

VIDEO: V bílých šatech si Masters užívala coby Samara

Vesměs samí metalisté či rockeři oděni do černé. Mezi nimi se v krásných bílých šatech a černých teniskách na nohou sympatická černovláska Iveta Svobodová z Ústecka nad Orlicí vyjímala.

14.7.2018

OBRAZEM: Tanja potěšila fanoušky na Masters of Rock

Druhý den na festivalu Masters of Rock vystoupila také Tanja se skupinou. Zpěvačka své posluchače nadchla. „Těší mě, že jste si nás přišli poslechnout i v tomto obědovém čase,“ usmála se na fanoušky. 

12.7.2018

Vizovice praskají ve švech. Masters of Rock odstartovala kapela Diolegacy

Černá téměř všude, kam se podíváš. Městem už zdálky otřásá tvrdá metalová a rocková hudba. Pětitisícové Vizovice jsou už bezmála od středy městem více než pětinásobně větším, ve čtvrtek tam totiž začal jeden z největších hudebních festivalů v zemi – Masters of Rock.

4.7.2018

Výstava oslaví 20 let existence Klubu H+Z

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo výstavu k 20. výročí založení Klubu H+Z, který se význačně zasloužil o zpracování fondů inženýrů Hanzelky a Zikmunda a dalších našich cestovatelů. Představeny budou některé méně známé fondy z Archivu H+Z včetně kolekce fotografií cestovatele a hudebního skladatele Eduarda Ingriše a také současné projekty klubu.

2.7.2018

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa

Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

27.6.2018

Malí velcí detektivové se točí ve Zlíně. Rozplétají případy

Třináctidílný česko-slovenský seriál s názvem Malí velcí detektivové se od června do září natáčí ve Zlíně. Pojednává o pašování zvířat a skupince dětí, která se tyto téměř detektivní případy snaží rozplétat.

26.6.2018

Kumštýře v Kloboukách ohodnotili návštěvníci

Se sochou Hraběnka letos zabodoval na Valašském kumštování ve Valašských Kloboukách řezbář Martin Cigánek. Lidé dali jeho dílu 155 z celkových 278 hlasů. 

24.6.2018

Holešovská regata přilákala 17 000 lidí

Osmý ročník oblíbeného rodinného festivalu je už za námi. I přes chladnější počasí do holešovské zámecké zahrady o víkendu dorazilo 17 000 lidí, aby si vychutnali kvalitní muziku i bohatý doprovodný program. Celý festival zahájila skupina Perutě. Největším pátečním lákadlem však byla nová sestava skupiny Chinaski. A nezklamala, zahrála většinu oblíbených písní a publikum nadšeně zpívalo s nimi.

22.6.2018

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski

Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

22.6.2018

Holešovská regata poosmé. Oblíbená akce dnes začíná

Letos se koná poosmé, během uplynulých ročníků si ale stihla vydobýt pověst největšího rodinného festivalu nejen ve Zlínském kraji. Holešovská regata v pátek 22. června po roce opět vyplouvá v tamní zámecké zahradě a lidé se mohou těšit na řadu hudebních hvězd a pestrý doprovodný program pro malé i velké.

18.6.2018

Extrémní závod na památku kolegy prověřil zdatnost hasičů

„Pojď! Ještě 20 metrů a je to! Dáš to!“ Hlas valašskomeziříčského profesionálního hasiče Davida Tvrdoně se nese na 23. ročníku Memoriálu Františka Fraita. Závod pořádaný pro hasiče z celé republiky v náročném terénu okolí obce Provodov na Zlínsku prověří při soutěžích jejich síly.

18.6.2018

Senioři to rozjeli na zlínském náměstí. Podívejte se

"Umíme žít naplno,“ vzkázali opět po roce minulý týden ve Zlíně senioři ze Zlínska. Na tamním náměstí Míru se totiž už podeváté konala akce nazvaná I senioři umí žít naplno. A že měli co předvést: zpívali i sportovali.

17.6.2018

Dětské folklorní soubory roztančily Lázeňské náměstí v Luhačovicích

Ačkoliv město Kunovice spolu s občanským sdružením Kunovjan nesou už čtvrt století domovské právo významného mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto, jeho ochutnávku si mohli v sobotu dopoledne užívat rekreanti a lázeňští hosté na Lázeňském náměstí v Luhačovicích.

12.6.2018

Odpočítáváme dny: Holešovská Regata se blíží

ROZHOVOR/ - Za vším stojí na počátku šest lidí a rozpočet v řádech milionů. Později se přidají další pomocníci. A nakonec to nejdůležitější: téměř sto padesát účinkujících.

9.6.2018

Talentovaná dívenka zazářila i v celostátním kole soutěže „Zpěváček 2018“

Porota rozhodla: její hlas patří k nejlepším v republice. Dostala se mezi desítku top zpěváků lidové písně v celostátním kole. Vyhlásili ji v poslední trojici.

9.6.2018

Herečka a malířka Iva Hüttnerová: Malování je moje druhá rovnocenná profese

Zlín - Svou první klapku namalovala před dvaceti lety. Podle slov známé herečky a malířky to zjistila z unikátní publikace „20 Salon filmových klapek 1998 2017 Zlín“. Zlín miluje a dobře baťovské město zná. Když před lety točila pořad Domácí štěstí, jeden celý díl Zlínu věnovala. Blízká jejímu srdci je i přátelská atmosféra zlínského festivalu, na který se ráda vrací. „Letos jsem přijela opět jako výtvarnice,“ řekla Iva Hüttnerová, která namalovala pro 58. ročník Zlín Film Festivalu svou 15. klapku.

7.6.2018

Stojí za pozornost: obrazy plné radosti a zářivých barev

K výtvarnému umění tíhla odmalička. Markéta Evjáková původem ze Vsetína jedenáct let navštěvovala základní uměleckou školu, různé výtvarné kroužky a účastnila se různých výtvarných soutěží.

6.6.2018

Zlín Film Festival představil premiéru videoklipu k filmu Úsměvy smutných mužů

„Popíjení je naší tradicí. Pití a dokonce i pobyt v léčebně přináší hodně komických situací, bohužel to taky špatně končí,“ říká k tématu filmu jeho režisér Dan Svátek.

3.6.2018

Hanzlík: Střevíček jen na jednu nohu?

„Z médií jsem se dočetl, že dostanu Zlatý střevíček. Dostanu ho jen na jednu nohu?“ pobavil přítomné Jaromír Hanzlík. Dostalo se mu vysvětlení, že Zlatý střevíček se nosí na rameni. „To je asi nějaká nová móda tady ve Zlíně,“ smál se.

1.6.2018

Maroš Kramár: Říkali, skoč z mostu. Pod hladinou byla stará mostní konstrukce

Na herce jsou prý kladeny vysoké nároky. „Na kaskadéry čekají sanitky, herci ty samé kousky mají udělat v rámci role,“ smál se herec Maroš Kramár.

30.5.2018

Youtuber Luboš Kulíšek rozbouřil festivalovou halu

Sotva 58. ročník zlínského filmového festivalu začal, už se ozývaly v Kongresovém centru radostné výkřiky dětí a teenagerů. V hlavním sále, kde byl festival zahájen, se totiž krátce předtím objevil youtuber Luboš Kulíšek. Mladík, který má statisíce sledujících na svých sociálních sítích, neztrácel úsměv ani nervy, když se k němu začaly děti sbíhat a natlačily jej ke stěně sálu. Naopak, ochotně si s nimi udělal selfíčka a rozdal podpisy.

29.5.2018

Další hvězdy na chodníku slávy mají Ivana Andrlová a Maroš Kramár

Česká herečka Ivana Andrlová a slovenský herec Maroš Kramár. To jsou další umělci, kteří mají od úterý svou hvězdu na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. Právě odhalení dlaždic s hvězdami, které nesou jméno bývalých dětských filmových hvězd, je oblíbenou součástí zlínského filmového festivalu. Akci připravuje Nadační fond Kapka naděje a letos se konala již potřinácté.

29.5.2018

Z Moravy na Metalfest v Plzni

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

26.5.2018

Tyto dny patří dětem. Zlín ožil 58. ročníkem Zlín Film Festivalu

Své filmy představí i velmi netradiční země, jako jsou Faerské ostrovy, Singapur, Venezuela nebo Chile.

26.5.2018

Aňa Geislerová pro Deník: Buďte podivní, buďte podivuhodní

ROZHOVOR/ Hrála v mnoha filmech, českých i zahraničních, dokonce i s krasavcem Antoniem Banderasem. Je českou módní ikonou a její deníková kniha P. S. byla okamžitě rozprodána. Úspěch ji jednoduše miluje. Letos je předsedkyní hlavní poroty mezinárodního Zlín Film Festivalu.

AKTUALIZOVÁNO
25.5.2018

Filmový festival začal. Znáte 5 důvodů, proč jej navštívit?

Začala nejstarší a největší filmová přehlídka pro děti a mládež svého druhu na světě. Letos nabídne 300 snímků z 55 zemí světa. Bohatou filmovou nabídku rozšíří doprovodný program, který navazuje na hlavní téma, kterým je Československá kinematografie. 

24.5.2018

Chcete být na titulní straně? Navštivte fotokoutek Deníku

Kdo by netoužil po tom, objevit se na titulce? Během 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně může mít díky Deníku foto na obálce novin kdokoliv. Zdaleka nebude výsadou pouze filmových hvězd nebo VIP hostů, ale všech, kteří zavítají do našeho fotokoutku.

24.5.2018

Zlínské reprezentantky Miss OK 2018 předvedou talent na závěrečném finále

Na velkém finále soutěže Miss OK 2018 v zámeckém areálu Mikulov se představí celkem devět finalistek.

23.5.2018

Se zlatem v hrdle zabojuje o zlato v Brně

Julie Vajdáková ze Zlína uchvátila porotu v Rožnově p. Radhoštěm, když zazpívala s BROLNEM.

9.5.2018

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky

Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

5.5.2018

Zemřel vizovický rodák, hudební kouzelník František Jančík

Ve věku 83 let zemřel autor, skladatel a pedagog pan František Jančík.

5.5.2018

Hravá sezona: londýnský šlágr, testosteron a moskyti

Být, či nebýt? ZaBít, či nezaBít? Bít, či nebít? Beat, či nebeat? Věřit, či nevěřit? Pohřbít, či nepohřbít? Žid, či nežid? Divadlo představilo novou sezonu. A máme se na co těšit. Sezona 2018/2019 bude hravá, zábavná a přemýšlivá.

30.4.2018

Majáles studenti ve Zlíně oslaví i s kapelou Crazy Town

Spoustu zábavy, dobrého jídla a hlavně kvalitní hudby nabídne letošní Majáles, který mají v krajském městě opět v režii studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

30.4.2018

Show ve Zlatém jablku uvede Mareš, bude i ohňostroj

Akce s názvem Golden Night plná hvězd. To je exkluzivní večírek k oslavě 10. výročí obchodního centra Zlaté jablko, který vypukne v pátek 11. května ve 20 hodin.

28.4.2018

Poslední dubnová noc patří na řadě míst regionu čarodějnicím

Čarodějnické bludiště a mnoho další zábavy slibuje slet čarodějnic, který se koná v pondělí v Sazovicích. Začátek je v 16 hodin, na programu je i soutěž masek.

27.4.2018

Soutěžili jste o lístky na nedělní fotbalový zápas Fastavu s Bohemians

SOUTĚŽ UKONČENA/ Vyhrát jste mohli 3x2 lístky na sezení na nedělní fotbalový duel I. ligy mezi Fastavem Zlín a Bohemians 1905, který se hraje v neděli od 17 hodin na zlínské Letné.  

26.4.2018

Vyhráli jste lístky na koncert SUPERTRAMP CLASSICS v podání skupiny Logicaltramp

SOUTĚŽ UKONČENA/ Soutěžili jste o 3 x 2 lístky na koncert SUPERTRAMP CLASSICS v podání skupiny Logicaltramp! Koncert se odehraje v sobotu 28. dubna 2018 od 20 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.  

24.4.2018

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění

Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Autoři výstavy Velikáni českého umění Michaela Orbesová a Pavel Chmelík odpovídali ve středu 2. května od 13 do 14 hodin.   

AKTUALIZUJEME
23.4.2018

OBRAZEM: Zlínský Škrpálek 2018

Přehlídka MŠ 13. Zlínský Škrpálek se konal v Kongresovém centru ve Zlíně.

17.4.2018

Film Metanol: jeden panák – oslepnete, dva – zemřete

Kauza metanol, která v roce 2012 otřásla Českem a která stála život 50 lidí, se dočkala filmového zpracování. To se v pondělí dočkalo slavnostní premiéry ve Zlíně.

15.4.2018

Kdysi „tahali kočku za ocas“, teď si vezou zlato

Desítky houslí, viol, bas, fléten nebo klarinetů, hned několik cimbálů. Cimbálové muziky ze všech koutů Zlínského kraje se včera sjely do Uherského Ostrohu předvést své umění.

5.4.2018

Baťa by měl 142 let, připomnělo si Zlínsko

Dvě velká města, jimž k rozmachu výrazně dopomohl Tomáš Baťa, si včera připomněla výročí jeho narození. 3. dubna by oslavil zakladatel obuvnického impéria 142 let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT