VYBRAT REGION
Zavřít mapu

7 + 1 tip, kde si užít nadcházející víkend

Zlínský kraj - Počasí o nadcházejícím víkendu by nemělo být, na rozdíl od předchozích dnů, nikterak tropické, tudíž ideální pro to někam vyrazit. Příležitostí se ve Zlínském kraji nabízí tradičně nespočet. Deník pro vás vybral ty nejzajímavější akce napříč celým krajem.

9.8.2013
SDÍLEJ:

Legendární brankář Dominik Hašek.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Slavnosti piva navštíví i Hašek

Areál Kamínka v Roštíně po roce opět otevře brány všem příznivcům piva. Letos se mohou těšit na osm druhů zlatavého moku. Osmnáctý ročník Slavností piva zahájí v pátek odpoledne slovenská kapela Gygy. Večer se návštěvníci mohou těšit na kapelu Škwor, Doga nebo na několikanásobné slovenské slavíky Desmod.

Sobota se ponese ve znamení vzpomínek na osmdesátá léta. Od osmi hodin ráno si lidé mohou zavzpomínat u velkoplošné obrazovky na vítězství v Naganě. V deset hodin dopoledne přijde i hokejový hrdina Dominik Hašek.

„Návštěvníci, kteří se chtějí osobně setkat s hokejovou hvězdou, mohou Kamínku navštívit jen za symbolické vstupné sto korun," upřesnil tamní provozní Rostislav Dozbaba. Hudebně pak program doplní například kapela Turbo, Citron, Tublatanka nebo Kosovci. (lič)

Dožínky oslaví v Míkovicích

Kdy: sobota od 17 hodin

Kde: Míkovice

Příznivci lidových tradic by v sobotu jistě měli zavítat do Míkovic. Právě tam se totiž bude konat oslava úspěšné sklizně dožínky.

Akce odstartuje již ve 13 hodin, kdy bude v místním kostele posvěcen dožínkový věnec. Odtud pak o půl hodiny později zamíří krojový průvod k domu hospodáře. Následovat bude folklorní program, který začne v 16 hodin před míkovickým kulturním domem. Vystoupí zde folklorní soubory Míkovjan, Old Stars Hradišťan a Šmykňa z Ostravy, dětské folklorní soubory Hradišťánek, Veleťánek a Míkovjánek, děcka z míkovické školky, mužský a ženský sbor z Míkovic a také cimbálová muzika Ohnica. Slavnost pak zakončí beseda u cimbálu s CM Mladí Burčáci.

Pavel Novák vrátí v Brodě čas

Kdy: neděle od 16 hodin

Kde: Panský dům v Uherském Brodě

Zpěvák a skladatel Pavel Novák měl a stále ještě má mnoho fanoušků. A právě ti by si neměli nechat ujít akci, která se chystá na tuto neděli v zahradě uherskobrodského Panského domu. Tam bude od 16 hodin vystupovat Pavel Novák mladší s kapelou Family, aby nejen písničkami, ale také slovem zavzpomínal na svého otce.

Diváci se mohou těšit na hity jako Nádherná láska, Malinká, Chci zapomenout a další. Pobaví je jistě i příhody a trapasy ze života známého muzikanta. Program pro dospělé budou střídat písničky a vyprávění pro děti, a tak si zde na své přijde každý.

Skanzen v Modré ukáže historickou bitvu o Veligrad

Kdy: sobota od 11.30 a neděle od 11.00 hodin

Kde: Archeoskanzen v Modré

Ve slovanském opevněném hradisku v Modré se o víkendu odehraje už osmý ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou Veligrad 2013 Boj o hradiště. Na celovíkendové akci se bude podílet přibližně 250 účinkujících z České republiky, Slovenska, Polska a Německa.

„Do archeoskanzenu by mělo dorazit sto bojovníků, třicet trhovců s patnácti dobovými stánky a čtyřicet dětí v historických kostýmech," prozradil Jaroslav Křivánek, jednatel pořádajícího občanského sdružení Velkomoravané.

Návštěvníci mohou podle něj v průběhu soboty a neděle zažít příchod Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu i historickou bitvu o Veligrad. Kromě toho si mohou na vlastní kůži vyzkoušet dobová řemesla a život ve slovanském sídlišti. V sobotu k tomu budou mít příležitost od 11.30 hodin, v neděli ještě o půl hodiny dříve.

„Zajímavým zpestřením programu bude beseda s autory knihy Pravdivý příběh byzantských věrozvěstů Konstantina a Metoděje, a to s Renatou Štulcovou, Luďkem Galuškou a Miroslavem Vaškových," láká na akci do skanzenu Jaroslav Křivánek.

Novinkou osmého ročníku historického festivalu bude zařazení popularizačních interaktivních přednášek o životě na Velké Moravě s archeoložkou Kateřinou Postráneckou. Zlatým hřebem víkendové akce bude zcela určitě zhlédnutí válečníků v boji. Zásadní momenty historického festivalu mohou prožít návštěvníci při vlastní bitvě o hradiště, po ní pak při bojových ukázkách.

Folklorní léto na Soláni

Kdy: pátek 9. a sobota 10. srpna

Kde: Amfiteátr na Soláni, Karolinka

Šestý ročník národopisné slavnosti Léto na Soláni láká na kulturní zážitky i na kulinářské speciality.

Tradiční soláňské slavnosti začnou v pátek v 17 hodin ve Zvonici vystoupením Jana Rokyty na téma Moje Lašsko. „V pořadu vystoupí členové souboru Kotek a pěvečtí sólisté souboru Valašský vojvoda," prozradila za organizátory Alena Vašutová ze Sdružení pro rozvoj Soláně.

Ostatní vzdělávací pořady letošního ročníku slavností se pak odehrají na hlavní scéně v amfiteátru. Návštěvníkům se v pořadech představí například Tomáš Gross, Pavel Trčka, Miroslav Ekart nebo František Černý.

Na slavnostech se mohou návštěvníci těšit na ukázky tradičních řemesel, vystoupení tanečníků odzemku i soutěž o nejlepšího odzemkáře s názvem Kdo vyskočí, ten je chlap, která začne v sobotu v 17 hodin. Vedle milovníků folkloru si na své přijdou i labužníci. U Čertáku se budou moci všichni zájemci posilnit typickými krajskými specialitami. Připraveno je také venkovní grilování. Na Soláni se bude slavit za každého počasí. Vstup na akci je zdarma.

První ročník pouti valašských dechových kapel

Kdy: neděle 11. srpna od 10.15 hodin

Kde: Svatý Hostýn

Své poutě na Svatém Hostýně mají hasiči, včelaři, myslivci, lékaři nebo třeba podnikatelé a živnostníci. Muzikanti ale chyběli. Proto se tuto neděli bude konat první ročník pouti valašských dechových kapel. „Rádi bychom tímto založili tradici muzikantské pouti. Chtěli bychom to brát nejen jako kulturní, ale především jako duchovní záležitost," vysvětlil jeden z pořadatelů Jan Kozubík, místostarosta Valašské Polanky.

Pouť zahájí v 10.15 mše svatá. Následně se ve 12.30 uskuteční společný koncert všech muzikantů. Poté zahrají kapely například Trnkovjanka, Miklovci, Bystřičanka, Důbravanka, Polančanka nebo Lidečanka. „Rádi bychom zachovali dechovkovou tradici a zároveň přilákali nové posluchače. Ukázali všem, že hra na dechové nástroje nabízí uplatnění i v dalších odvětvích hudby, nejen v dechovce," dodal Kozubík.

Na Stráni zahraje Kubišová, Pavlíček i MIG 21

Kdy: sobota 10. srpna od 18 hodin

Kde: Amfiteátr Na Stráni, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bude v sobotu večer dějištěm 24. ročníku Valašského folk-rockování.

Příchozím zahrají a zazpívají Marta Kubišová s kapelou Karla Štolby, Trio Michala Pavlíčka, Gang Ala Basta a také skupina MIG 21. „Tradičně se snažíme o to, aby byl festival multižánrový a mezigenerační. Myslím, že se nám letošním výběrem interpretů opět podařilo tomuto závazku dostát," je přesvědčená Lenka Vičarová, ředitelka pořádajícího T klubu kulturní agentury.

Doplnila, že přehlídka byla přesunuta z pátku na sobotu, která je zajímavější pro návštěvníky a více vyhovuje i kapelám. Čtyřiadvacátý ročník Valašského folkrockování začíná v šest hodin večer, jeho závěr organizátoři plánují na půlnoc. Vedle bohatého hudebního menu budou mít návštěvníci možnost ochutnat také valašské speciality.

Přes sto modelů letadel se představí na show v Holešově

Kdy: sobota 10. srpna od 10 hodin

Kde: modelářská plocha Holešov

Patnáctý ročník Čmelák model show se koná o víkendu v Holešově. Holešovský Letecký modelářský klub Čmelák připravil bohatý program nejenom pro odborníky, ale i laickou veřejnost. „Zájemci se budou moci proletět helikoptérou nebo ultralightem, děti si zase zahrají se střediskem volného času Tymy," vyjmenoval organizátor Vladimír Zicháček.

Samozřejmostí je přehlídka desítek modelů, občerstvení, možnost kempování ve stanu v blízkosti letecké plochy.

„Slavnostním zahájením se starostou Holešova Pavlem Svobodou a statutárním náměstkem hejtmana Zlínského kraje Jaroslavem Drozdem v sobotu v deset hodin ráno začne dvoudenní show," upřesnil organizátor.

Vstupné činí padesát korun, parkování je zdarma. Akce se koná na modelářské ploše LMK Čmelák Holešov v lokalitě Větřák, směrem na Martinice.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Redakce

9.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 15 000 Kč Mechanici a opraváři zemědělských strojů a zařízení Řidič/ka-opravář/ka traktoru a zemědělské mechanizace. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe v oboru vítána , Výhody: závodní stravování. Pracoviště: Zemědělské obchodní družstvo delta štípa, družstvo- ve zkratce zod delta štípa, družstvo, Za Dvorem, č.p. 305, 763 14 Zlín 12. Informace: Petr Slovák, +420 777 766 150. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 19 000 Kč Účetní všeobecní Samostatná/ý účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Samostatná účetní s možností zaučení. Pracovní náplň: celkové vedení účetnictví (kompletní vedení podvojného účetnictví, daňová evidence, mzdová problematika, DPH, silniční daň atd.), vedení kanceláře. Mzda dle kvalifikace. Znalost programu POHODA výhodou. , První kontakt zaslaným životopisem na e-mail.. Pracoviště: Dřevosklad vizovice s.r.o., Štěpská, č.p. 1265, 763 12 Vizovice. Informace: Veronika Matějková, . Právo - Právo Právník 22 160 Kč Ostatní specialisté v oblasti práva a příbuzných oblastech jinde neuvedení PRÁVNÍK/PRÁVNIČKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22160 kč, mzda max. 33300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání VŠ v oboru právo (magisterský studijní program), praxe ve veřejné správě výhodou, uživatelská znalost Microsoft Office, řidičský průkaz sk. "B"., Klíčové pracovní činnosti: poskytování právních služeb pro útvary magistrátu, právní podpora Radě města Zlína a Zastupitelstvu města Zlína, právní pomoc příspěvkovým organizacím města, připomínkování a tvorba občanskoprávních smluv, vypracování právních stanovisek z různých právních oblastí, případné zastupování obce v soudních sporech., Náležitosti přihlášky:, jméno, příjmení a titul uchazeče,, datum a místo narození uchazeče,, státní příslušnost uchazeče,, místo trvalého pobytu uchazeče,, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu (jde-li o cizího státního příslušníka),, datum a podpis uchazeče,, adresa pro zasílání písemností, pokud není shodná s místem trvalého pobytu uchazeče., K přihlášce do výběrového řízení musí být přiloženy následující doklady:, životopis s uvedením výstižných charakteristik dosavadních zaměstnání, znalostí, zkušeností a dovedností uvedených v požadavcích zaměstnavatele,, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce; u cizích státních občanů též obdobný doklad dosvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se čestným prohlášením,, " úředně ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., Místo, způsob a lhůta podání přihlášky, jejíž povinný formulář je zveřejněn na úřední desce:, " poštou na adresu: Statutární město Zlín, oddělení personální a vzdělávání, náměstí Míru 12, 761 40 Zlín (obálka musí být označena "NEOTEVÍRAT - výběrové řízení, právník v OP" a uvedeno jméno a adresa uchazeče), podací razítko nejpozději s datem 19.09.2018, nebo, " osobně do podatelny Magistrátu města Zlína, budova radnice, náměstí Míru 12, Zlín (obálka musí být označena "NEOTEVÍRAT - výběrové řízení, právník v OP" a uvedeno jméno a adresa uchazeče), nejpozději do 20.09.2018 do 14:00 hod., Také na http://zlin.eu/urednici-cl-1752.html. Pracoviště: Statutární město zlín, náměstí Míru, č.p. 12, 760 01 Zlín 1. Informace: Mgr. Pavla Šafaříková, +420 577 630 164. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 19 000 Kč Obsluha zařízení na zpracování a povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Obsluha linky - navěšování dílů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: navěšování dílů na závěs a jejich svěšování, balení hotových dílů, evidence jednotlivých zakázek do elektronického systému., , POŽADUJEME: manuální zručnost a pracovitost, spolehlivost, schopnost pracovat v týmu, fyzickou zdatnost., , NABÍZÍME: prémie, motivační a mimořádné odměny, příplatky za směny, příspěvek na penzijní spoření, stravenky, pracovní oděvy včetně praní., , Práce v nepřetržitém provozu - 12 hod. směny v režimu 4 dny ranní směna, 4 dny volno, 4 dny noční směna, 4 dny volno, včetně víkendů. Svým charakterem je pozice vhodná především pro ženy., , Zájemci o pracovní místo nejprve zasílat životopis na e-mail: koupelkova@galvena.cz. Pracoviště: Galvena, s.r.o. - sídlo, Letiště, č.p. 1876, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Bc. Jitka Koupelková, +420 725 625 091.

Ilustrační foto.

Soud rozhodl. Za výbuch kotle je opravář zodpovědný

Ilustrační foto

Zanedbal péči? Primář pochybení odmítá

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Boj o Senát: sedm kandidátů

O senátorský post zabojuje sedm kandidátů. Volby za 80. volební obvod do jedné třetiny Senátu se konají 5. a 6. října, tedy ve stejný termín jako volby do zastupitelstev měst a obcí. Na jihu Zlínska a severu Uherskohradišťska tak lidé dostanou dvoje volební lístky a ve volební místnosti pak hned dvě obálky. Ty se budou lišit pouze barvou.

Opilý narkoman na motockylu a požár v ostravském Albertu: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. září 2018.

Uprchlík Ara: dobrodruh je zpět v zoo

Jak zoo dříve informovala, v neděli (9. září) se třem papouškům podařilo pokořit novou ocelovou síť ve voliéře Guayanas a uletět vzniklým otvorem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT