VYBRAT REGION
Zavřít mapu

7 + 1 tip, kde si užít nadcházející víkend

Zlínský kraj - Počasí o nadcházejícím víkendu by nemělo být, na rozdíl od předchozích dnů, nikterak tropické, tudíž ideální pro to někam vyrazit. Příležitostí se ve Zlínském kraji nabízí tradičně nespočet. Deník pro vás vybral ty nejzajímavější akce napříč celým krajem.

9.8.2013
SDÍLEJ:

Legendární brankář Dominik Hašek.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Slavnosti piva navštíví i Hašek

Areál Kamínka v Roštíně po roce opět otevře brány všem příznivcům piva. Letos se mohou těšit na osm druhů zlatavého moku. Osmnáctý ročník Slavností piva zahájí v pátek odpoledne slovenská kapela Gygy. Večer se návštěvníci mohou těšit na kapelu Škwor, Doga nebo na několikanásobné slovenské slavíky Desmod.

Sobota se ponese ve znamení vzpomínek na osmdesátá léta. Od osmi hodin ráno si lidé mohou zavzpomínat u velkoplošné obrazovky na vítězství v Naganě. V deset hodin dopoledne přijde i hokejový hrdina Dominik Hašek.

„Návštěvníci, kteří se chtějí osobně setkat s hokejovou hvězdou, mohou Kamínku navštívit jen za symbolické vstupné sto korun," upřesnil tamní provozní Rostislav Dozbaba. Hudebně pak program doplní například kapela Turbo, Citron, Tublatanka nebo Kosovci. (lič)

Dožínky oslaví v Míkovicích

Kdy: sobota od 17 hodin

Kde: Míkovice

Příznivci lidových tradic by v sobotu jistě měli zavítat do Míkovic. Právě tam se totiž bude konat oslava úspěšné sklizně dožínky.

Akce odstartuje již ve 13 hodin, kdy bude v místním kostele posvěcen dožínkový věnec. Odtud pak o půl hodiny později zamíří krojový průvod k domu hospodáře. Následovat bude folklorní program, který začne v 16 hodin před míkovickým kulturním domem. Vystoupí zde folklorní soubory Míkovjan, Old Stars Hradišťan a Šmykňa z Ostravy, dětské folklorní soubory Hradišťánek, Veleťánek a Míkovjánek, děcka z míkovické školky, mužský a ženský sbor z Míkovic a také cimbálová muzika Ohnica. Slavnost pak zakončí beseda u cimbálu s CM Mladí Burčáci.

Pavel Novák vrátí v Brodě čas

Kdy: neděle od 16 hodin

Kde: Panský dům v Uherském Brodě

Zpěvák a skladatel Pavel Novák měl a stále ještě má mnoho fanoušků. A právě ti by si neměli nechat ujít akci, která se chystá na tuto neděli v zahradě uherskobrodského Panského domu. Tam bude od 16 hodin vystupovat Pavel Novák mladší s kapelou Family, aby nejen písničkami, ale také slovem zavzpomínal na svého otce.

Diváci se mohou těšit na hity jako Nádherná láska, Malinká, Chci zapomenout a další. Pobaví je jistě i příhody a trapasy ze života známého muzikanta. Program pro dospělé budou střídat písničky a vyprávění pro děti, a tak si zde na své přijde každý.

Skanzen v Modré ukáže historickou bitvu o Veligrad

Kdy: sobota od 11.30 a neděle od 11.00 hodin

Kde: Archeoskanzen v Modré

Ve slovanském opevněném hradisku v Modré se o víkendu odehraje už osmý ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou Veligrad 2013 Boj o hradiště. Na celovíkendové akci se bude podílet přibližně 250 účinkujících z České republiky, Slovenska, Polska a Německa.

„Do archeoskanzenu by mělo dorazit sto bojovníků, třicet trhovců s patnácti dobovými stánky a čtyřicet dětí v historických kostýmech," prozradil Jaroslav Křivánek, jednatel pořádajícího občanského sdružení Velkomoravané.

Návštěvníci mohou podle něj v průběhu soboty a neděle zažít příchod Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu i historickou bitvu o Veligrad. Kromě toho si mohou na vlastní kůži vyzkoušet dobová řemesla a život ve slovanském sídlišti. V sobotu k tomu budou mít příležitost od 11.30 hodin, v neděli ještě o půl hodiny dříve.

„Zajímavým zpestřením programu bude beseda s autory knihy Pravdivý příběh byzantských věrozvěstů Konstantina a Metoděje, a to s Renatou Štulcovou, Luďkem Galuškou a Miroslavem Vaškových," láká na akci do skanzenu Jaroslav Křivánek.

Novinkou osmého ročníku historického festivalu bude zařazení popularizačních interaktivních přednášek o životě na Velké Moravě s archeoložkou Kateřinou Postráneckou. Zlatým hřebem víkendové akce bude zcela určitě zhlédnutí válečníků v boji. Zásadní momenty historického festivalu mohou prožít návštěvníci při vlastní bitvě o hradiště, po ní pak při bojových ukázkách.

Folklorní léto na Soláni

Kdy: pátek 9. a sobota 10. srpna

Kde: Amfiteátr na Soláni, Karolinka

Šestý ročník národopisné slavnosti Léto na Soláni láká na kulturní zážitky i na kulinářské speciality.

Tradiční soláňské slavnosti začnou v pátek v 17 hodin ve Zvonici vystoupením Jana Rokyty na téma Moje Lašsko. „V pořadu vystoupí členové souboru Kotek a pěvečtí sólisté souboru Valašský vojvoda," prozradila za organizátory Alena Vašutová ze Sdružení pro rozvoj Soláně.

Ostatní vzdělávací pořady letošního ročníku slavností se pak odehrají na hlavní scéně v amfiteátru. Návštěvníkům se v pořadech představí například Tomáš Gross, Pavel Trčka, Miroslav Ekart nebo František Černý.

Na slavnostech se mohou návštěvníci těšit na ukázky tradičních řemesel, vystoupení tanečníků odzemku i soutěž o nejlepšího odzemkáře s názvem Kdo vyskočí, ten je chlap, která začne v sobotu v 17 hodin. Vedle milovníků folkloru si na své přijdou i labužníci. U Čertáku se budou moci všichni zájemci posilnit typickými krajskými specialitami. Připraveno je také venkovní grilování. Na Soláni se bude slavit za každého počasí. Vstup na akci je zdarma.

První ročník pouti valašských dechových kapel

Kdy: neděle 11. srpna od 10.15 hodin

Kde: Svatý Hostýn

Své poutě na Svatém Hostýně mají hasiči, včelaři, myslivci, lékaři nebo třeba podnikatelé a živnostníci. Muzikanti ale chyběli. Proto se tuto neděli bude konat první ročník pouti valašských dechových kapel. „Rádi bychom tímto založili tradici muzikantské pouti. Chtěli bychom to brát nejen jako kulturní, ale především jako duchovní záležitost," vysvětlil jeden z pořadatelů Jan Kozubík, místostarosta Valašské Polanky.

Pouť zahájí v 10.15 mše svatá. Následně se ve 12.30 uskuteční společný koncert všech muzikantů. Poté zahrají kapely například Trnkovjanka, Miklovci, Bystřičanka, Důbravanka, Polančanka nebo Lidečanka. „Rádi bychom zachovali dechovkovou tradici a zároveň přilákali nové posluchače. Ukázali všem, že hra na dechové nástroje nabízí uplatnění i v dalších odvětvích hudby, nejen v dechovce," dodal Kozubík.

Na Stráni zahraje Kubišová, Pavlíček i MIG 21

Kdy: sobota 10. srpna od 18 hodin

Kde: Amfiteátr Na Stráni, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bude v sobotu večer dějištěm 24. ročníku Valašského folk-rockování.

Příchozím zahrají a zazpívají Marta Kubišová s kapelou Karla Štolby, Trio Michala Pavlíčka, Gang Ala Basta a také skupina MIG 21. „Tradičně se snažíme o to, aby byl festival multižánrový a mezigenerační. Myslím, že se nám letošním výběrem interpretů opět podařilo tomuto závazku dostát," je přesvědčená Lenka Vičarová, ředitelka pořádajícího T klubu kulturní agentury.

Doplnila, že přehlídka byla přesunuta z pátku na sobotu, která je zajímavější pro návštěvníky a více vyhovuje i kapelám. Čtyřiadvacátý ročník Valašského folkrockování začíná v šest hodin večer, jeho závěr organizátoři plánují na půlnoc. Vedle bohatého hudebního menu budou mít návštěvníci možnost ochutnat také valašské speciality.

Přes sto modelů letadel se představí na show v Holešově

Kdy: sobota 10. srpna od 10 hodin

Kde: modelářská plocha Holešov

Patnáctý ročník Čmelák model show se koná o víkendu v Holešově. Holešovský Letecký modelářský klub Čmelák připravil bohatý program nejenom pro odborníky, ale i laickou veřejnost. „Zájemci se budou moci proletět helikoptérou nebo ultralightem, děti si zase zahrají se střediskem volného času Tymy," vyjmenoval organizátor Vladimír Zicháček.

Samozřejmostí je přehlídka desítek modelů, občerstvení, možnost kempování ve stanu v blízkosti letecké plochy.

„Slavnostním zahájením se starostou Holešova Pavlem Svobodou a statutárním náměstkem hejtmana Zlínského kraje Jaroslavem Drozdem v sobotu v deset hodin ráno začne dvoudenní show," upřesnil organizátor.

Vstupné činí padesát korun, parkování je zdarma. Akce se koná na modelářské ploše LMK Čmelák Holešov v lokalitě Větřák, směrem na Martinice.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Redakce

9.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 540 Kč

Obsluha strojů v prádelnách a čistírnách Pradleny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15540 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: dobrý zdravotní stav, bezúhonnost, Náplň práce: příjem prádla a oděvů, praní a žehlení všech druhů prádla ručně i strojově, třídění vypraného prádla dle označení pro jednotlivé klienty, Po roce možné prodloužení smlouvy, po zkušební době osobní příplatek, Výhody: hlavní pracovní poměr, příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené. Pracoviště: Domov pro seniory lukov, p. o. - sídlo, Hradská, č.p. 82, 763 17 Lukov u Zlína. Informace: Iva Kvapilová, +420 577 911 623,730 585 581.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč

Svářeči Svářeči TIG. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme: zkušenosti se svařováním metodou MITIG, znalost čtení výkresové dokumentace je podmínkou, v kolektivu uvítáme samostatného a spolehlivého kolegu, který umí samostatně pracovat, je přátelský a je s ním sranda., Nabízíme: férové jednání, dobré zaměstnanecké zázemí, peněžní bonusy podmíněné kvalitními výsledky společnosti, práce na ranní směnu. , Náplň práce: svařování na základě výkresové dokumentace, komunikace s konstruktéry, příprava pracoviště, údržba nástrojů., Výhody: 25 dnů placené dovolené, tj. 5 dnů dovolené navíc nad rámec zákona, dotované obědy ze strany společnosti, placené přesčasy, dobrá dostupnost MHD 200 metrů od pracoviště, cyklostezka 150 metrů a úschovna kol pro zaměstnance, kryté parkoviště., Dobré zázemí: denní místnost, dotované automaty na kávu, barely s vodou v hale., Peněžní bonusy podmíněné výsledky společnosti., Práce na hlavní pracovní poměr., Životopis zasílejte na info@tecnimetal.cz nebo volejte 733 127 976. Pracoviště: Tecnimetal - cz, a.s., Nábřeží, č.p. 578, 760 01 Zlín 1. Informace: Nataša Juříková, +420 733 127 976.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 15 000 Kč

Svářeči Svářeči CO2. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce bude dle zakázek, na území celé ČR.. Pracoviště: Revkom, s. r. o. - zlín, 760 01 Zlín 1. Informace: Aleš Běhula, .

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 100 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci, obkladači. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: výstavba bytů a obkladaní koupelem a zateplavoní rekonstrukce bytu. Pracoviště: Petr beneš - zlín, 760 01 Zlín 1. Informace: Beneš Petr, +420 730 670 978.


Galeristé Pavel Chmelík a Michaela Orbesová s obrazem Františka Kupky
20

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění

Robert Sudický z Brumova-Bylnice. Pivu dříve neholdoval, teď má vlastní pivovar.

Nejtěžší je sehnat pro vaření piva kvalitní kvasnice

Ševcům v bráně do finále poháru stojí Jablonec. Vstup je za dvacku

Zbývá udělat další krok, zdolat předposledního soupeře a jsou znovu ve finále MOL Cupu.

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

Hamrlík: Přemýšlel jsem, jak přežít zápas a dojít na tiskovku

ROZHOVOR/ - Totální endoprotézu kolene odložil. Od lékařů slyšel, že je ještě mladý. To byl pro Martina Hamrlíka hlavní impuls, že si odchod rozmyslel a dál bude pokračovat pozici asistenta trenéra hokejistů Zlína Roberta Svobody.

Policisté jeli v Holešově zatknout podvodníka, v bytě našli varnu pervitin

V úspěšný zátah proti distributorům drog se minulý týden změnila původně celkem nevinná a rutinní policejní akce v Holešově. Když totiž členové zlínského pohotovostního a eskortního oddělení jeli zatknout muže, na kterého vydal soud zatykač kvůli podvodu, našli v jeho bytě ke svém překvapení slušně vybavenou a zásobenou pervitinovou varnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT