VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku, jak můžete strávit víkend v regionu

Zlínský kraj - Taneční večer pro starší chystají dnes v Bystřici pod Hostýnem. O hudební akce však nebude tento víkend nouze ani na jiných místech kraje. Ve valašskomeziříčském M-klubu připravili party pro mladé, v Holešově zazní barokní hudba.

5.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

V Uherském Hradišti si připravila koncert cimbálovka Ohnica. A pozor, tento víkend zahajují sezonu lukovský a malenovický hrad!

Slovácké muzeum zítra představí novou publikaci

Kde: Památník Velké Moravy ve Starém Městě

Kdy: sobota 6. dubna v 17 hodin

Památník Velké Moravy ve starém Městě se stane zítra v 17 hodin dějištěm slavnostního představení zbrusu nové trojdílné publikace s názvem Pravdivý příběh byzantských věrozvěstů Konstantina a Metoděje. Připravilo ji k výročí 1150 let příchodu soluňských bratří na Velkou Moravu Slovácké muzeum v Uherském Hradišti za finanční podpory Zlínského kraje.

Publikace obsahuje historický román, populárně naučný díl archeologicko- -historický a třetí díl kreslený komiks.

„To vše je doplněné zvukovým cédéčkem s nahrávkou vybraných pasáží románové části a DVD s hrou v prostředí 3D s tematikou církevního areálu v Uherském Hradišti- -Sadech a dějin Velké Moravy obecně," přiblížila dílo Kateřina Kamrlová, programová pracovnice Slováckého muzea.

Autorkou prvního dílu románu Slovo paměti z období velkomoravských dějin je spisovatelka Renata Štulcová, ilustrací v knize se ujala známá ilustrátorka Renáta Fučíková. Druhý díl s názvem Křesťanství na Velké Moravě a byzantská misie napsali archeologové Luděk Galuška z Moravského zemského muzea Brno a Miroslav Vaškových ze Slováckého muzea. Tvůrkyní komiksu, který vychází z románu Slovo paměti, je absolventka hradišťské střední uměleckoprůmyslové školy Johana Motičáková.

Ojedinělým projektem je počítačová hra Veligrad. Fos-Zoe-Nika. Autory scénáře hry jsou archeologové Tomáš Chrástek a Michal Hlavica.

V Bystřici mají Taneční večer pro starší

Kde: hasičská zbrojnice v Bystřici pod Hostýnem

Kdy: pátek 5. dubna v 18 hodin

V sále hasičské zbrojnice v Bystřici pod Hostýnem se už dnes večer v osmnáct hodin uskuteční druhý Taneční večer s živou hudbou. Akce je určena především střední a starší generaci. Podle pořadatelů není nutné přijít v doprovodu, stačí si prý vzít taneční boty. Večer zpříjemní živá hudba, dobré občerstvení a zábava.

Připravili jsme umělecký zážitek, slibuje Ohnice

Kde: Reduta v Uherském Hradišti

Kdy: sobota 6. dubna, 19 hodin

Sedmička s Ohnicou. To není název bujaré degustace, nýbrž výročního koncertu cimbálové muziky Ohnica. „K našemu sedmiletému výročí jsme se rozhodli připravit koncert, kterým bychom se mohli po delší době představit posluchačům, přátelům a kamarádům v trochu jiném světle, než nás znají. Pokusíme se posluchačům předvést vyšší umělecký zážitek, který jim tak trochu dlužíme. Poslední dobou nás vídají jen na besedách a různých pařbách, kde mnohdy hudební aranže nevyznějí, tak jako na koncertních prknech," řekl umělecký vedoucí Ohnice a cimbalista Jan Káčer.

Na koncertě, který se koná v sobotu od 19 hodin v uherskohradišťské Redutě, zazní především písně z Uherskohradišťska, ale objeví ze skladby ze Zálesí, z Kopanic, ze Strážnice a Podluží.

Kočko představí andělskou desku

Kde: evangelický kostel v Rožnově pod Radhoštěm

Kdy: neděle 7. dubna, 17 hodin

Tomáš Kočko se svým Orchestrem vystoupí v neděli v podvečer v evangelickém kostele v Rožnově pod Radhoštěm.

Na svém jarním turné tady posluchačům představí písně z nového alba Cestou na jih, které nedávno získalo cenu Anděl v kategorii World Music.

Oceněná deska provádí posluchače vesele i zadumaně moravskými etnoregiony z Kočkova rodného severu přes Kopanice až na vinný jih. „Žánrovou pestrostí a nadhledem odkazuje ke staršímu úspěšnému hudebnímu počinu s názvem Poplór," uvedla Štěpánka Kubíčková z pořádající agentury Kontra Production.

Fanoušci se podle ní mohou těšit na symfonickou okázalost, koketování s heavy metalem, nefalšovanou dechovku, dixieland či jen na prostou linku cimbálu na pozadí beat boxu se zpěvem Alice Holubové. Rožnovský koncert Tomáše Kočka a Orchestru začíná v evangelickém kostele v neděli v 17 hodin.

Aleluja po horňácku rozezní svatyně

Kde: kaple v Traplicích a kostel v Buchlovicích

Kdy: sobota 6. dubna v 17 hodin a neděle 7. dubna v 16 hodin

Ačkoliv o Velikonocích už dnes hovoříme v minulém čase, dva velikonoční koncerty cimbálové muziky Pentla s názvem Aleluja po horňácku zazní o nadcházejícím víkendu ve svatyních na Slovácku.

První z koncertů starobylých velikonočních písní z Horňácka v podání cimbálovky Pentla a jejích hostů doplněný o slovácký šlahačkový repertoár se uskuteční v sobotu v 17 hodin v traplické kapli Panny Marie Růžencové. Ten druhý rozezní buchlovický kostel sv. Martina o nedělní šestnácté hodině.

Návštěvníci druhého ročníku velikonočních koncertů, z nichž další dva se o týden později uskuteční i v kostelech ve Velké Bystřici a v Brně, se mohou zaposlouchat do horňáckých písní v úpravách pro cimbálovou muziku, hoboj a varhany.

V sále holešovského zámku zazní barokní hudba

Kde: sala terrena zámku v Holešově

Kdy: sobota 6. dubna v 17 hodin

Koncert barokní hudby se uskuteční v sobotu odpoledne v sala terreně na zámku v Holešově. V prostorách zazní flétna, viola a klavír v dílech Bacha, Vivaldiho, Brucha a Quantza. „Jedná se o tradiční setkání příznivců Holešovského komorního orchestru vedeného sbormistrem Kurečkou. Tyto večery sólistů se na zámku konají pravidelně několikrát do roka," podotkl ředitel holešovského Městského kulturního střediska Pavel Chmelík. Začátek koncertu je v sedmnáct hodin.

M-klub party s indie-dance

Kde: M-klub, Valašské Meziříčí

Kdy: pátek 5. dubna

Benešovská indie-dance kapela The Linings bude hostem v meziříčském M-klubu v pátek 5. dubna. Po koncertu přijdou na řadu Tichonov DJs společně s The Linings DJ setem. M-klub party začíná ve 20 hodin. Skupina The Linings je na indie hudební scéně teprve od roku 2009, ale po prvním EP This komputer i stoo slow to play this song přicházejí i první úspěchy. Doprovází kapely Sunshine a 100 °C a v talentové soutěži Startér Live! se jen o vlásek za prvním místem umísťují na místě druhém. Vítězství však dosáhli v Popocafépetl Band Battle.

Společně s producentem Martinem Destroyerem z The Prostitues nahráli EP Will You Dance With Me. Za sebou mají i několik festivalů, kromě Sázavafestu také několik festivalů v Německu například kultovní Fete De La Musique music festival. Na koncert The Linings plynule navážou Tichonov DJs a členové kapely s The Linings DJ set.

Lukov zve na akci Budky na hrad

Kde: hrad Lukov

Kdy: sobota 6. dubna

Hrad Lukov otevírá už 30. sezonu od zahájení prací na jeho záchranu. Na hrad se loni vyšplhalo přes 21 tisíc návštěvníků. V dubnu nabídne výletníkům hned dvě zajímavé akce.

Tou první je akce s tajemným názvem Budky na hrad, která se uskuteční zítra. „Budeme vyrábět a věšet budky pro zpěvné ptactvo. Pro děti budou připravené tvůrčí dílny," prozradil za organizátory z Klubu přátel Lukova, ZČ Hnutí Brontosaurus a Spolku přátel hradu Lukova Jiří Holík. Program potrvá od 10 do 15 hodin. V případě deštivého počasí se akce nekoná.

Malenovický hrad zahájí sezonu

Kde: hrad Malenovice, Zlín

Kdy: sobota 6. dubna

I přes nepřízeň počasí bude v sobotu 6. dubna oficiálně zahájena sezona na hradě ve Zlíně-Malenovicích. Hrad se otevře v 10 hodin dopoledne. Památka bude v dubnu otevřena o víkendech od 10 do12 a od 13 do 16 hodin. Od úterý do pátku si hrad prohlédnou pouze objednané návštěvy a v pondělí je zavírací den.

Vstupné zůstává 50 korun za dospělou osobu, studenti a senioři zaplatí 30 korun, děti od 6 do 15 let 20 korun, děti do 6 let 5 korun. Rodinný pas stojí 70 korun.

Lyžovačka Kyčerka

Kde: Velké Karlovice

Kdy: celý víkend

Podmínky pro lyžaře ve Ski areálu SYNOT Kyčerka jsou stále velmi dobré, na sjezdovkách leží 2060 cm sněhu. Vleky budou po celý víkend v provozu od 8 do 16 hodin, zájemci navíc mohou využít možnosti testování lyží zdarma.

Zámek Napajedla zve ženy na setkání

Speciálně pro ženy jsou určena setkání s názvem Sunjardin Ladies na zámku Napajedla. Uskuteční se v průběhu celého roku každou první neděli v měsíci, vždy od 14 do 17 hodin v Zámecké kavárně. Vstup je zdarma.

„Udělejte si na sebe čas a přijďte. Dáme si voňavou kávu či lahodný čaj a přitom se navzájem něco dozvíme," zve k návštěvě produkční Eva Plutová ze zámku Napajedla. Mottem nadcházejícího nedělního setkání bude heslo Mějte ráda sebe sama, to je základ pro spokojený život a naše zdraví. Půjde o volnou debatu s Lenkou Novákovou a Petrou Psotkovou.

Program Sunjardin Ladies v roce 2013

7. dubna Mějte ráda sebe sama, to je základ pro spokojený život a naše zdraví volná debata s Lenkou Novákovou a Petrou Psotkovou.

5. května Šperky od Veverky. Přijďte si vyzkoušet udělat krásný šperk.

2. června Jídlo jako vášeň aneb Co jíme? Přednáška s Evou Gajdošík o tom, jak se zorientovat v dnešním světě potravin.

7. července Letní drinky jak je připravit, ozdobit a pak je vychutnat.

4. srpna Letní piknik v zámeckém parku. Užívejte si zkrátka nicnedělání!

1. září Pojďme si vykládat o dětech a o našem životě s psycholožkou Zdenkou Markovou.

6. října Střílíme na paroháče. Pojďte vyzkoušet hru.

3. listopadu Buďme zdraví. To přece chceme všichni. A víme, jak na to?

1. prosince Tradice netradičně. Vánoce trochu jinak.  (red)

Poutníci budou koncertovat v Ogaru

Hotel a Valašský šenk Ogar v Pozlovicích u Luhačovic pořádá dnes koncert skupiny Poutníci. Kapela je jednou z legend české hudební scény, na které se pohybuje už od roku 1970. Za tu dobu se v ní vystřídala celá řada těch nejlepších muzikantů, co mohla česká country a bluegrassová scéna nabídnout. „Poutníci doposud vydali deset alb, z nichž dvě v letech 1989-1990 byla oceněna americkou organizací pro zachování bluegrassu SPBGMA jako nejlepší bluegrassové album natočené mimo USA," upozornili pořadatelé. (red)

Sonet, Dvořák a Collegium Musicum

Svátečně laděný hudební zážitek čeká návštěvníky zítra od 16 hodin v Kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně. Půjde o Velikonoční koncert Smíšeného pěveckého sboru Dvořák, Smíšeného pěveckého sboru Sonet Vsetín a orchestru Collegium Musicum. Návštěvníkům nabídnou Requiem od W. A. Mozarta. Vstupenky za 150 korun je možné koupit v předprodeji v informačním a turistickém středisku na zlínském náměstí Míru. (red)

Velikonoční hudba na Moravě v 17. století

Koncert Velikonoční hudba na Moravě v 17. století rozezní v neděli od 18 hodin kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně. V podání Smíšeného pěveckého sboru Canticum Camerale zazní v novodobé premiéře zejména Missa Primi Toni a několik drobnějších skladeb skladatele Giovanni Battisty Alouisiho a také skladby jeho současníků A. V. Michny a G. F. Sancese, kteří stejně jako on působili i v zemích českého království. (red)

Autor: Redakce

5.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 22 000 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitel /ka - aprobace český jazyk a dějepis pro střední školy. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: výuka českého jazyka a dějepisu, Požadavky: kvalifikační předpoklady pro učitelství aprobovaných předmětů pro střední školy, bezúhonnost. Pracoviště: Střední škola obchodně technická s.r.o., nám. T. G. Masaryka, č.p. 1279, 760 01 Zlín 1. Informace: Ing. Holá Jitka, +420 576 037 212.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 22 000 Kč

Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech Pracovníci kvality - 3D měření. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: praxe na obdobné pozici min. 1 rok, znalost měření v 3D systému a na profil projektoru, schopnost orientace a čtení technických výkresů, orientace v normách ISO 9001, IATF 16949-výhodou, znalost statistických nástrojů (SPC), znalost práce na PC především MS Office Excel, částečnou znalost AJ a to i technických výrazů, samostatnost, flexibilita , Náplň práce: programování a měření na 3D měřícím přístroji podle výkresové dokumentace, měření na profilprojektoru a dalších měřících zařízeních, zhotovování měrových protokolů, zaznamenávaní výsledků o kontrolách, měření SPC, sestavování doprovodných výrobních podkladů , Výhody: čtvrtletní prémie dle výsledku firmy, stravenky v hodnotě 80 Kč za směnu, volnočasové poukázky, penzijní připojištění, firemní akce. Pracoviště: Zlín precision s.r.o. - sídlo, U Tescomy, č.p. 247, 760 01 Zlín 1. Informace: Mária Čižmárová, .

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 33 500 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Mistři výroby PVC oken. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 33500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výhody: stravenky 100 Kč, Podmínka - praxe ve výrobě PVC oken+ výhodou zkušenosti s vedením prac. kolektivu, Mzdové podmínky - základ 26 500 CZK + prémie 7000, stravenky 100 Kč. Pracoviště: Piva okna se - louky, třída Tomáše Bati, č.p. 283, 763 02 Zlín 4. Informace: Strnadová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky : řidič vysokozdvižného vozíku, řidič osobního auta sk.B, samostatnost, čas.flexibilita , Nabízíme : práci ve stabilizované společnosti, podnikové stravování, týden dovolené navíc, odměny podle podnikových zásad. Pracoviště: Frema, a.s., třída 3. května, č.p. 850, 763 02 Zlín 4. Informace: Jana Petříková, +420 576 771 815.


Zlín o víkendu hostil mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a závodníků do třiadvaceti let. V neděli se uskutečnil závod s hromadným startem juniorů a mužů.
31

Cyklistu Ťoupalíka dělilo od medaile na ME pouhých osm sekund

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: V bílých šatech si Masters užívala coby Samara

Vesměs samí metalisté či rockeři oděni do černé. Mezi nimi se v krásných bílých šatech a černých teniskách na nohou sympatická černovláska Iveta Svobodová z Ústecka nad Orlicí vyjímala.

85 milionů za zlínský cyklistický ráj

Za čtyři roky ve Zlíně přibylo více než 14 dalších kilometrů cyklostezek. Za vším stojí zapálený sportovec a cyklista primátor Miroslav Adámek.  

Na dálnici se střetla dvě auta. Jeden zraněný

Zraněním jednoho člověka skončila dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu dopoledne na 23. kilometru dálnice D55 ve směru na Hulín. Událost byla hasičům ohlášena před půl devátou.

Zlínský kraj na sletu reprezentovalo 750 cvičenců

/FOTOGALERIE/ Necelá tisícovka cvičenců a jejich doprovodu reprezentovala začátkem července náš Zlínský kraj na 16. Všesokolském sletu v Praze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT