VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

25.9.2016

V Napajedlích slavnostně otevřou kino. První promítnou Casablancu

Napajedla – Snímkem Casablanca oficiálně už tento pátek zahájí novou éru promítání v Kině Napajedla, kdy jej také slavnostně otevřou. Objekt má za sebou celkovou rekonstrukci, nyní tam firma pracuje na jeho digitalizaci, instaluje techniku. Provozovat kino bude Klub kultury Napajedla.

16.9.2016

Kejlířský jarmark ve Zlíně láká ukázkami řemeslné výroby i na divadlo

Zlín – Žongléři, artisti, klauni, pouliční divadlo, stánky a mnoho dalšího je k vidění v centru Zlína: až do soboty se koná kejklířský jarmark. Zajímavé věci mohou lidé nejen zhlédnout, ale také vyzkoušet.  

12.9.2016

Chytré hračky vzdělávají děti i dospělé

Otrokovice - Slova Jana Amose Komenského „škola hrou" převedly do reality chytré hračky. Vyzkoušet si hry a hračky, které mají vzdělávací charakter, mohou malí i velcí zájemci. Stačí se vypravit v rámci Evropského týdne mobility do Otrokovické BESEDY. Vstup je zdarma.

11.9.2016

Zlínskému divadlu kralují Královi a „Charleyovka"

Zlín – Manželé Petra a Radovan Královi a také slavná komedie Charleyova teta – to jsou vítězové XVII. ročníku divácké ankety Aplaus o nejlepší herečku, herce a inscenaci Městského divadla Zlín. Ceny předal hercům a režisérce inscenace Haně Mikoláškové vzácný host slavnostního zahajovacího galavečera 71. divadelní sezony – herec Bolek Polívka v sobotu 10. září ve Velkém sále.

9.9.2016

Kapela Reflexy vydá nové album. Proud mezi námi je CD s číslem 11

Region - Jsou populární, na jejich koncerty chodí stovky lidí a od 1. října v obchodech s hudbou přibude i jedenácté, dlouho očekávané nové CD.

8.9.2016

71. sezona zlínského divadla nabídne premiéry i výstavu

Zlín - Několik premiér plných napětí, ale i zábavy, nebo také výstavu kostýmů nabídne letošní 71. sezona Městského divadla Zlín. Tu slavnostně zahájí už tuto sobotu galavečerem Když hvězdy zpívají a tančí… ve Velkém sále, udělovat se na něm budou i divácké Ceny aplaus. O titul nejlepší herečka a nejlepší herec sezony 2015/2016 usilují Markéta Kalužíková, Petra Králová a Marie Vančurová, z mužů Tomáš David, Radovan Král a Marek Příkazký.

5.9.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert

Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert Elán tour 2016 živých nás nedostanú – 30 let výročí alba hodina slovenčiny . Koncert se uskuteční 28. září 2016 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. A jak se na tuto podívanou dostanete?

5.9.2016

Dotýkání je na Orbis Pictus Play žádané

Region - To, že se člověk lépe učí, když si může danou věc vyzkoušet, osahat nebo pozorovat, věděl už Jan Amos Komenský. A vědí to i na interaktivní výstavě Orbis Pictus Play. Přes 60 objektů vystavují od května ve zlínském zámku a ve 14|15 Baťova institutu.

4.9.2016

Druhý ročník hudebního LešetínFestu opět potěšil pivem a muzikou

Zlín – Pivo a muzika – to jsou dva základní atributy LešetínFestu, jehož druhý ročník se konal v sobotu ve Zlíně u hotelu Baltaci Atrium. „Minimálně tisícovka lidí tudy prošla určitě," sdělila Deníku jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

3.9.2016

Festival dechových souborů, průvod i folklor - to je FEDO

Zlín – Na Náměstí Míru ve Zlíně vpochodovaly rázným krokem stovky muzikantů a tanečnic. Hrdě a s širokým úsměvem se představily davům přihlížejících. „Je to překrásné," uznale ohodnotila seniorka Věra Kroupová z Vizovic. „Jezdíme se sem na festival dívat každý rok a vždy jsme nadšené," dodala spokojeně.

2.9.2016

Tipy na víkend: Vaření trnek, letní kino, dobré jídlo, kapely

Zlínský kraj - O hudbu nejrůznějších žánrů nebude o nadcházejícím víkendu nouze. V regionu se chystá hned několik festiválků Lešetín fest, Podhostýnské září, Fesťák nad řekou i Mezinárodní festival dechových orchestrů a folklorních souborů. Hrát se bude i v hradišťském parku, při vaření trnek v Dolním Němčí nebo v meziříčském M-klubu.

2.9.2016

Festival plný chutí, vůní a hvězd už zítra

Zlín - Nejchutnější festival jídla a pití tak nazývají událost organizátoři Garden Food Festivalu. A těšit se na něj můžete už tento víkend. Nejlepší čeští kuchaři, jako jsou Zdeněk Pohlreich nebo Jan Punčochář, letos poprvé přijedou i do Zlína a předvedou své umění při živém vaření na pódiu.

31.8.2016

Pět důvodů, proč vyrazit na festival FEDO

Zlín – Hudbu, tanec a zábavu nabídne 18. ročník Mezinárodního festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO. Čtyřdenní akce startuje ve čtvrtek v podvečer. Událost bude zahájena koncertem ke 100. výročí úmrtí skladatele Julia Fučíka na náměstí Míru ve Zlíně.

29.8.2016

Festival Neleň! představí talenty. Návštěvníci nahlédnout do molekulárního baru

Slavičín – Druhý ročník multižánrového festivalu Neleň!, který představí nejen inspirující příběhy místních osobností, se uskuteční od 16. do 18. září ve Slavičíně na Luhačovsku. Programu se letos koná na pěti scénách v prostorách Sokolovny, městské knihovny a Orlovny. Zde se návštěvníci dočkají jak přednášek, workshopů, tak i koncertů, divadla, výstavy i autorského čtení.

28.8.2016

Zlínský muzikant si zahraje 
ve filmu s Jeanem Reno

Zlín – Ruku s Jeanem Reno si možná příští týden podá zlínský akordeonista Vojtěch Szabó. Zahraje si na luxusním plese na Bouzově, v jedné ze scén hongkongského velkofilmu Dobrodruzi, který francouzský herec v Česku natáčí.

25.8.2016

FOTO: Tchaj-wanci předvedli folklor ve Hvozdné

Hvozdná -  Exotika. Až z dalekého Tchai-wanu přijel do region jeden ze souborů, které hostí letošní 47. Liptálské slavnosti. Exotické kostýmy i tradiční tance typické pro jejich zemi předvedli včera tanečníci ve Hvozdné. Program Liptálských slavností začal včera a potrvá do neděle.

22.8.2016

Mezi hradbami v Brumově zněly skladby Thoma Artwaye či Buty

Brumov - Pivo teklo proudem, na pódiu hrály kapely a areál brumovského hradu ovládla veselá nálada. V pátek se tam konal pátý ročník Hradfestu. Festivalu, který neláká velikostí, ale právě atmosférou.

22.8.2016

LešetínFest láká návštěvníky na spoustu zábavy zdarma

Zlín - /ROZHOVOR/ Lešetínský fašank je ve Zlíně již tradiční zimní akcí, kterou pořádají lidé ze spolku ,,Lešetín Zlín". Již druhým rokem připravují i letní hudební festival s názvem LešetínFest. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 3. září na parkovišti hotelu Baltaci Atrium v ulici Lešetín II. Na otázky ohledně festivalu odpovídala jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2016

Stovky snědených knedlíků a tisíce nadšených fanoušků

Vizovice – Léto a Trnkobraní ve Vizovicích patří neodmyslitelně k sobě. Takže 49. ročník tohoto festivalu nechyběl na programu mnoha příznivců dobré hudby a kvalitního pití ani letos. To už v pátek prozrazovaly kolony aut táhnoucí se k areálu likérky R. Jelínek, kde se akce konala.

15.8.2016

Nejtěžší je sehnat kvalitní účinkující, říká organizátor Hradfestu

Zlín - /ROZHOVOR/ Brumovský hrad se 19. srpna rozezní hudbou pátého ročníku Hradfestu. Hvězdou večera bude skupina Buty. Co dalšího letos organizátoři pro návštěvníky připravili, přiblížil člen organizátorského týmu Karel Růžička.

15.8.2016

Na hrad do Malenovic si přijel odpočinout Karel IV.

Malenovice - Noční prohlídky patří co do zájmu návštěvníků mezi nejnavštěvovanější akce na malenovickém hradu. I letošní ročník přilákal přibližně šest set zájemců. Po několika letech totiž nabídli pořadatelé nový a netradiční program.

15.8.2016

Šestnáctý ročník Moravských chodníčků přilákal milovníky lidových tanců

Napajedla – Folklor není mrtev. Svědčí o tom celá řada festivalů, které se celoročně pořádají, aby připomínaly tradice a nadšení pro lidovou tvorbu. Jedním z takových jsou i Moravské chodníčky, které se letos konaly již po šestnácté.

13.8.2016

Vizovické trnkobraní: těšte se na Mig 21, Monkey Business či Divokého Billa

Vizovice – Tradiční letní švestkový festival Vizovické trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 19. a 20. srpna v areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní hudební program s kapelami, jako je Mig 21, Mandrage, Monkey Business, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy a další interprety.

8.8.2016

Vlachovické spojuje láska k tradicím. Starosta by rád sestavil vlastní kapelu

Vlachovice – /SERIÁL HODINA NA VENKOVĚ/ Obyvatele Vlachovic nedávno velmi sblížilo budování vlastního muzea. Přesto, že tento sen se zdál zpočátku nereálný, po několika letech mají v malé obci skutečně unikátní expozici.

5.8.2016

Na Vizovickém Trnkobraní vystoupí Mig 21 či Monkey Business

Zlín – Na festivalu Vizovické Trnkobraní vystoupí kapely Mig 21, Mandrage, Monkey Business, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy. Součástí festivalu bude již tradičně veřejnosti otevřená soutěž v pojídání švestkových knedlíků, sdělila dnes ČTK zástupkyně pořadatelů Klára Mixová. Festival se uskuteční 19. a 20. srpna v areálu vizovické likérky, letos jde o 49. ročník. Loni jej navštívilo přes 15.000 lidí.

5.8.2016

Turisté ze Zlína slaví 90 let. Historii i současnost představují na výstavě

Zlín Devadesát. Právě tolik let letos uplynulo od doby, kdy se ve Zlíně začalo s organizovanou turistikou. Zlínský Klub českých turistů tak slaví úctyhodné jubilem. Výročí si turisté mimo jiné, připomínají i výstavou fotografií s cestovatelskou tematikou. Výstava je k vidění v sídle Zlínského kraje.

1.8.2016

V Luhačovicích začala houslová Akademie Václava Hudečka

Luhačovice – Houslová Akademie Václava Hudečka dnes začala v Luhačovicích na Zlínsku. Kurzy pro nadané mladé houslisty vedené Hudečkem se letos konají již 20. rokem. Pracuje se především na výrazu, na hudebním procítění, a celkově na vystupování, řekl dnes ČTK Hudeček.

1.8.2016

Reflexy natočily singl s Alžbětou Kolečkářovou

Region – Po třech letech ohlásila populární pop-rocková kapela Reflexy vydání svého již jedenáctého alba. Upozornila na to novým videoklipem, který je společným singlem se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

25.7.2016

VIDEO: Hvězdy na nebi i pódiu. V Zádveřicích to žilo

Zádveřice – Na žebříčku té nejlepší pohody je zcela jistě na samém vrcholu Zádveřická rocková noc pod hvězdami. Ta při svém jubilejním desátém ročníku opět ukázala, že skvělá muzika, přátelé a celková výborná atmosféra se dokážou nesmazatelně vepsat do srdce každého návštěvníka, stejně jako i do toho mého. Zase jsem měla možnost tuto akci navštívit a zase jsem z ní nadšená.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT