„Tímto malým festivalem se snažíme Afriku, zemi zmítanou hladem a nemocemi, ale také plnou přírodního bohatství a krás, přiblížit obyvatelům Zlína,“ zve ředitel pořádající Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Návštěvníci se mohou těšit po celé čtyři dny na výstavu fotografií v sídle Nadace v Gahurově ulici. Připravený je i další program. v úterý od 14 hodin je v univerzitní budově fakulty managementu a ekonomiky Baťovy univerzity přednáška o obchodních zvyklostech a praktikách při obchodování se zeměmi černého kontinentu, 18 hodin pak v nadaci přednáška o Nigérii nazvaná Černý obr Afriky.

„Ve středu je od 14 do 16 hodin v Baťově vile kurz hry na africké bubny. Od 19 hodin koncert dvou afrických bubeníků, přičemž o přestávce si lidé budou moci sami vyzkoušet hru na různé nástroje,“ dodal Velev. V ten den je také možné nechat si od 14 do 20 hodin uplést typické copánky Afričanů, a podívat se na tržiště rukodělných výrobků.

Čtvrtek může být zajímavý pro ty, kteří by se chtěli něco dozvědět o zkušenostech bývalého velvyslance České republiky Vladimíra Klímy v Ghaně. Jeho přednáška začíná v 18 hodin. V pátek jsou ud 8 do 14 hodin připravené Zábavné pracovní dílny pro děti.