Cílem mladých filmařů bylo podpořit nadějné sportovce ze Zlínského kraje, kteří se věnují extrémním, často fyzicky velmi náročným sportům.

„Diváci uvidí Zlín z ptačí perspektivy," láká do kina jeden z autorů filmu, jednadvacetiletý Jan Tomeček.

„Podařilo se nám oslovit sportovce ze Zlína, který létá na rogalu, ale i další známá či méně známá jména regionálního sportu," tvrdí mladý filmař, kterého k natáčení inspirovaly jeho vlastní sportovní začátky. Sedm ze sportů, které se v novém filmu objeví, si sám vyzkoušel na vlastní kůži. Diváci ve filmu uvidí 30 různých sportovců z mnoha disciplín, například Zdeňka Fuseka, Ondru Krčmáře, Tomáše Červenku a další.

„Velkou devízou našeho filmu je jeho rozmanitost. Zaměřujeme se na opravdu široké spektrum extrémních sportů. Mám ohlasy, že co se týče rozsahu, jde o nejkomplexněji pojatý film o sportu ve střední Evropě za posledních pár let," popisuje náročný projekt Tomeček.

Film vznikal tři čtvrtě roku a natáčel se ve všech ročních obdobích. Návštěvníci na stříbrném plátně uvidí zimní i letní sporty jako snowboarding, in-line aggressive, cliff diving, downhill, skateboarding, snowkite, free-run, free style motocross a mnohé další.

Filmaři se kvůli natáčení vydali i do Švýcarska a na Slovensko.

„Mottem každého, kdo se pustí do podobně náročného projektu, musí být vytrvalost. Pracovali jsme zadarmo. Točili jsme na vlastní techniku, případně jsme si vybavení půjčili. Na některá natáčení jsme jezdili i několikrát a čekali, než se umoudří počasí, ale nevzdali jsme se," popisuje své odhodlání Tomeček.

Občas je podle něj náročné domluvit si konkrétní termín natáčení, protože sportovci přes víkendy závodí a v týdnu obvykle pracují. „Je to ale životní styl," domnívá se filmař. Adrenalinové sporty považuje za něco víc než pouhou zábavu.