„Loni vyprodali pražskou Retro Hall a sklidili obrovský aplaus. Tak jsme si řekli, že tentokrát potěšíme všechny jejich fanoušky na Moravě,“ vysvětlil organizátor akce Jiří Kubík. Evropské turné začalo loni v květnu ve Francii a pokračovalo po štacích ve Španělsku, Portugalsku, Kanárských ostrovech, Holandsku a Česku. Legendární čtveřice se představila také v bratislavském divadle Aréna.

Skupina debutovala v roce 1982 celosvětově úspěšným albem Asia. Prodej tehdy překročil devět miliónů kopií a deska se dlouho držela na předních příčkách hitparád. Po vydání dalších dvou studiovek Alpha a Astra se však hudebníci rozešli. Začátkem devadesátých let obnovili činnost kapely a až do roku 2005 koncertovali a vydávali desky v různém složení muzikantů a se střídavými úspěchy.

Do Zlína zavítají v původní a také nejsilnější sestavě ve složení Steve Howe (ex-Yes), John Wetton (ex-King Crimson, Uriah Heep, Roxy Music), Geoff Downes (ex-Yes, Buggles) a Carl Palmer (ex-ELP).

„Znovu se dali dohromady až v roce 2006 a následovalo celosvětové úspěšné turné. Asia v originálním obsazení také vydala loni v dubnu novou studiovou desku s názvem Phoenix a několik skladeb z této novinky pravidelně zařazuje do svého playlistu. Koncertní set trvá více než dvě hodiny a diváci se mohou těšit na všechny žebříčkové megahity této skupiny,“ prozradil Kubík.

Koncert v rockovém klubu začne ve 20 hodin.