Kdo všechno se na přípravě LešetínFestu podílí?

Festival organizujemes podporou statutárního města Zlín, bez nich a bez dalších sponzorů bychom to nezvládli. Akci připravuje spolek LešetínZlín, majitelé hospůdky U Kovárny, hotel Baltaci Atrium a další dobrovolní nadšenci se zájmem o dobrou hudbu, jídlo a zábavu. Společně festival pořádáme už třetí rok, a to na parkovišti právě u hotelu Baltaci.

Platí pořád vstupné zdarma?

Ano, zůstalo to tak i letos. Zatím vstupné zdarma ponecháme, pro lidi je to navíc samozřejmě příjemnější.

Jaký jste pro třetí ročník festivalu připravili program?

Rozšířili jsme zábavu pro děti, ty si budou moci užít na skákacím hradu, zapojit se do tvořivých dílniček nebo si nechat pomalovat obličej. Rodiče s dětmi jsou u nás na festivalu rozhodně vítáni, na své si přijde celá rodina. Budeme čepovat dobré pivečko, budeme mít i skvělé jídlo. Zároveň mohou lidé navštívit hospodu U Kovárny nebo restauraci Baltaci a dát si něco dobrého tam. V neposlední řadě na akci vystoupí několik kapel.

Na jaké účinkující se letos mohou lidé těšit?

Úplně první bude vystoupení taneční skupiny Oriana dance, v níž vystupují děti i dospělí. Na festivalu byli už dříve a lidem se jejich program velmi líbil, dokonce se přidali k tanci. Po nich zahraje známá zlínská kapela Jazzzubs a následně Magdalena Malaníková & The Same Old Story. Osmá hodina bude patřit valašsko-meziříčské kapele Ciment, ta hraje klasický bigbít a je mezi lidmi ve Zlíně hodně oblíbená. Závěr festivalu bude patřit kapele Kochta band, která zatím vystupovala každý rok a je to taková naše stálice. Letos tedy nesmí chybět, lidé o ni navíc hodně žádali.

Na základě jakých kritérií kapely vybíráte?

LešetínFest je zlínská akce, proto chceme, aby byl festival hlavně o Zlíně. Vždy se ale najde kapela, která ze Zlína sice není, ale hraje skvělou muziku. Letos to jsou například Ciment, na první ročník zase přijel brněnský zpěvák Roman Dragoun. Vybíráme samozřejmě i podle finančních možností, pokud však festival vydrží, třeba budeme moci časem pozvat i větší hvězdy.

Jste připraveni i na špatné počasí?

Určitě. Festival bude za každého počasí, překazilo by nám ho jedině zemětřesení nebo orkán. Připraveno bude kryté posezení, lidé se tak budou moci schovat před sluncem i deštěm.

Ve stejný den jako LešetínFest je ve městě také Garden Food Festival. Nebojíte se konkurence?

Loni to byla naprosto stejná situace. Že bychom přišli o návštěvníky, to se nebojíme. Lidé totiž mohou jít ráno tam a odpoledne se zastavit u nás. Naopak to pro lešetínský festival může být výhodné. Když už lidé vyrazí do ulic, navštíví třeba i více akcí v jeden den, tu naši navíc zadarmo.

Co je pro vás, jako pro organizátory, největší odměna?

Když nám návštěvníci říkají své dojmy, dobré i ty špatné. Díky tomu totiž vidíme, že jim to není jedno.

Rádi slyšíme ohlasy, chceme vědět, co se nám povedlo a co bychom naopak příště mohli udělat lépe. Lidé také chodí s návrhy, koho na příští ročník pozvat. Zároveň je skvělé, že lidé na akci jen nesedí, ale baví se, tancují a zpívají. Vždy tam panuje dobrá a pohodová nálada.

MICHAELA KOLKOVÁ