Jan a Vítězslav zabodovali na festivalu v Karlových Varech. Jejich snímek obdržel hned dvě ceny

„Jako jediný ze šesti stovek soutěžních filmů získal současně dvě hlavní ceny. První místo v české sekci a navíc nás porota dokonce nominovala do hlavní mezinárodní soutěže. V té jsme získali úžasnou třetí příčku, a stali se tak nejlépe umístěným českým filmem letošního ročníku,“ zavzpomínal absolvent zlínské univerzity, režisér Jan Otruba.

Zajímavostí je, že se nejedná o klasický propagační film jejich rodného města. „Vznikl z naší iniciativy. Bylo nám líto, že Znojmo žádný aktuální propagační materiál nemá. Poskládali jsme útržky ze záznamů, na kterých jsme Znojmo zachytili. Jedná se vlastně o jakýsi časosběr,“ přiblížil režisér.

Jeho bratr Vítězslav se postavil za kameru. „Film vnímáme především jako ukázku našich schopností, pozvánku turistů do Znojma a také impuls pro představitele dalších měst k navázání spolupráce při audiovizuální propagaci jejich regionu,“ doplnil kameraman.

Sourozenci Otrubovi o sobě dali vědět už loni na karlovarském festivalu Tour Region Film, kde v konkurenci 128 českých snímků s tématikou cestovního ruchu získali druhé místo za propagační film pro newyorskou výstavu ZLÍNY – Zlín in New York.

„Letos jsme si Vary užívali ještě víc. Nasávali jsme atmosféru. Slavnostním večerem provázel pan Čtvrtníček, který byl prostě skvělý,“ zavzpomínal Jan Otruba.

Kromě festivalového úspěchu má na svém kontě produkce Video Brothers také videoklip k singlu Chudák Holka, který pochází z nového alba české folk-rockové legendy Kamelot. „Režisérka Veronika Mikalová natočila celý klip ve westernovém stylu. Nechybí v něm pistolníci, přestřelka, nefalšovaný saloon z divokého západu či unikátní veterán Cadillac Eldorado z roku 1959,“ přiblížil Vítězslav Otruba.

Z nejčerstvějšího úspěchu v Karlových Varech hodlají filmaři vytěžit co nejvíc. „Už pokukujeme po ostatních festivalech. Když se to zalíbilo na této přehlídce, třeba bude mít úspěch i jinde ve světě. Uvidíme, co nám

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.