Hudební akce se minulý víkend uskutečnila už podruhé v Zádveřicích u Zlína, celý výtěžek bude věnován na projekt Pomáháme onkologii. Částku zlínská nemocnice využije na zvýšení komfortu onkologických pacientů.

„Organizátorům akce a všem přispěvovatelům a dárcům moc děkujeme. Jejich gesta si všichni z našeho centra opravdu vážíme,“ vzkázal Milan Kohoutek, primář Onkologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, který se víkendové hudební akce osobně účastnil. Na podiu druhého ročníku festivalu se vystřídali například Nezmaři, Taxmeni, Žalman, Brontosauři revival nebo Poutníci.

„Festival měl nádhernou atmosféru. Užil jsem si ho i díky kapelám z mého mládí,“ svěřil se Milan Kohoutek.

Projekt Pomáháme onkologii založila společnost Jiří Křístek – OFSITO s.r.o. již před čtyřmi lety. Jeho hlavním cílem je zajišťovat finanční prostředky na zkvalitnění podmínek pro léčbu pacientů Komplexního onkologického centra ve Zlíně. Celkově se již podařilo získat tímto způsobem více než 1 700 000 korun.

„Onkologii jsme si vybrali záměrně, tyto nemoci se můžou týkat každého z nás. Nechtěli jsme se přitom zaměřovat na pomoc jednotlivým pacientům, ale pomáhat onkologickému centru jako celku. Jsme moc rádi za to, že náš projekt má příznivé ohlasy a své podporovatele,“ prohlásil za organizátory Marek Šikula.

Toho velmi potěšila vstřícnost návštěvníků festivalu Bundy zelený, která se projevila třeba při tombole. Prodalo se všech 1100 lístků, přičemž ve snaze pomoci za ně někteří kupující zaplatili více než byla jejich stanovená cena.

Zlínská nemocnice se snaží s projektem Pomáháme onkologii aktivně spolupracovat. Proto například umožnila prodej produktů podporujících tento projekt ve svém nemocničním Bistru 51, které se nachází u hlavního vstupu do areálu.