Každým rokem získává tento letní projekt na popularitě, což dokazuje i účast v předešlých ročnících. Hráli zde například Ivan Hlas, Vladimír Mišík & Etc., Pavel Bobek, Druhá tráva a řada dalších. Na festivalu také oslavila své třicetiny skupina AG Flek.

„Zlínský Woodstock se v areálu podhradí koná pravidelně na přelomu července a srpna. Prostory jsou sice hodně zdevastované, ale naší snahou je vrátit do ruin život a myslím si, že se nám to daří,“ uvedl jeden z organizátorů Radim Hrubý.

A co nabídne letošní Woodstock? Na pódiu se od 16 hodin vystřídá řada oblíbených kapel a interpretů. Hudební maratón zahájí folk-grassová sestava Madalen v čele se čtyřmi dívčími vokály. Hlavními hvězdami jsou oblíbení Buty a vrací se také legenda českého bigbítu Vladimír Mišík & ETC. Mišíkovi bude patřit jeviště už po 17 hodině.

V 18.30 ho na pódiu vystřídá liberecká folkrocková kapela Jarret. I tito muzikanti už se publiku v minulosti představili.

Podle organizátorů bude perličkou dramaturgie country-bluesové duo Luboš Beňa & Matěj Ptaszek. „Posluchače totiž od 19.30 hodin přenese v dokonalé iluzi do třicátých let 20. století někam k deltě Mississippi,“ prozradila mluvčí festivalu Jarmila Trávníčková.

Návštěvníky potěší od 20.35 hodin také valašskomeziříčská skupina Docuku se zpěvačkou Lucií Redlovou. „Tato dcera slavného otce své kořeny rozhodně nezapře. Nedávno vydané sólové album je dalším důkazem, že jablko nepadlo daleko od stromu,“ domnívá se Hrubý.

Závěr bude patřit známé formaci Buty.„Kromě toho se zde ještě před nimi ukáže pražsko-hranická parta November 2nd, která se může pochlubit nejen půvabnou zpěvačkou Sašou Langošovou, ale i excelentními hudebníky, jako je například kytarista Roman Helcl, baskytarista Vladimír „Guma“ Kulhák či hostující bubeník Dano Šoltys,“ doplnila mluvčí.

Muzikanti z November nastoupí ve 21.45 hodin a hodinu před půlnocí uzavřou festival Buty.