Domů se mladí zpěváci nevrátili s prázdnou. Přivezli hned dvě medaile. Zlatou a bronzovou. „Již samotný fakt, že sbor byl do soutěže vybrán je velkým úspěchem, neboť z přihlášených šestadevadesáti pěveckých sborů z celého světa bylo komisí zvoleno pouze třináct z nich,“ vysvětlil spokojený sbormistr Josef Surovík.

Cantica soutěžil ve dvou kategoriích. V kategorii komorní sbory od dvanácti do osmnácti členů se představili starší členové, kteří tvoří samostatné seskupení s názvem Cantica laetitia a další kategorie byla určena dětem do osmnácti let.

„Porota posuzovala jednotlivé výkony přísným metrem, vezmeme-li v potaz, že některá místa vůbec neobsadila. Cantica je po třech ročnících prvním sborem v kategorii dětské sbory, který získal 1. cenu,“ pochválil své svěřence Surovík.

Dětský pěvecký sbor si přivezl z Varny kromě medailí a finanční odměny také pozvání od ředitele dalšího prestižního festivalu ve francouzském Tours.

„Rád bych touto cestou poděkoval především všem zpěvákům, klavíristovi Petru Zavičákovi, a také všem, kteří nás finančně podpořili a díky nim jsme se mohli na festivalu představit,“ doplnil sbormistr.