Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čas

Zlín - Dneska nikdo nemá čas. Když například někoho vezu stopem, tak se ho dřív nebo později zeptám, jestli chodí do divadla. Devět odpovědí z deseti zní naprosto totožně: „Nemám čas. Teď zrovna. Dřív jsem míval, to je jasný, ale teď, teď ne.“

28.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Blog Petra Michálka, ředitele Městského divadla Zlín

Vyprávěl jsem to tuhle u piva Karlovi, kamarádovi, který pracuje jako učitel, a on se začal smát na celou hospodu. Měl po třídních schůzkách. Mluvil s několika rodiči a žádal je, aby se více věnovali svým dětem. A víte, co mu odpovědělo devět rodičů z deseti?

Brzy jsme společně došli k tomu, že dneska nemá nikdo čas na nic. Na ženu, na práci, na kamarády, natož na divadlo nebo na děti. Všichni tak zvaně „nestíhaj“. A čím rychlejší auta si můžeme koupit, čím rychleji můžeme získávat informace z druhé půlky zeměkoule a čím rychleji jsme schopni nakoupit vše pod jednou střechou v jednom jediném obřím supermarketu - samozřejmě se slevou, tím méně toho stíháme.

Čas utíká, čas běží, někdy dokonce letí. Nám všem. Stejně. A proto ho nikdo nemůže mít. Ani Roman Abramovič, ale ani buddhistický mnich v některém z klášterů ve Lhase. Čas je totiž, jak říkával nejenom Jan Werich, relativní.

Připomněl jsem v této souvislosti Karlovi článek o pokusu vyslat určitý paprsek ohromnou rychlostí z bodu A do bodu B. Byl to úspěšný pokus. V čem?Paprsek letěl tak rychle, že byl v bodě B ještě dřív, než opustil bod A. Na první pohled se to jeví jako nesmysl, ale je to tak. Paprsek předběhl sám sebe.

Na chvíli jsme se proto s Karlem raději zastavili a rozhlédli se kolem. Hledání ztraceného času bylo u konce. Čas byl všude. Bylo ho tam tolik, že takřka nebylo k hnutí. Půllitry cinkaly jako záhadná zvonkohra, propisovací pero črtalo na účtenky jednu čárku za druhou a každý, kdo v té přeplněné hospodě seděl, byl ve své podstatě časový multimiliardář. Podívali jsme se s Karlem na sebe. Usmíval se. Ještě té Evropě máme co nabídnout. A to není špatné.

Autor je ředitelem Městského divadla ve Zlíně

28.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
7

Začíná superdebata Deníku: politici se sjíždějí do sídla redakce

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení