„Na vernisáži jsme měli i videoarty a animace, bohužel z technických důvodů je nebylo možné trvale umístit i do výstavy,“ vysvětlila absenci původně avizovaných multimédií jedna z členek skupiny Vendula Kramářová.

Jedno téma, různé způsoby práce, i to je Cuprum. „Věnujeme se klasickým tématům, jako je krajinomalba, portrét a autoportrét. Máme na tyto věci podobné názory, i když každá tvoříme jiným způsobem. A toto je naše první výstava, skupina vznikla teprve v létě,“ poukázala Kramářová.

Doplnila, že kromě společného tématu je spojují i studia v Brně. Michaela Langová totiž studuje video a Marie Tomanová malbu na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně, Vendula Kramářová výtvarnou výchovu a vizuální tvorbu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Michaela Vrbková po studiu Střední školy uměleckých řemesel v Brně přešla na konceptuální malbu na ostravský Institut pro umělecká studia.

A jak vysvětluje výtvarnice název skupiny? „Je to slovní hříčka. Kromě latinského názvu pro měď to značí i spojení kup rum,“ objasňuje Kramářová.