„My jsem tady společně točili – ještě v Gottwaldově pohádku Za humny je drak a je v pořádku, že jsme tady společně. My k sobě tady naprosto patříme. Před chvílí jsem slíbila, že když sem do Zlína často jezdím s divadlem, tak si tady vždycky přijdu tu hvězdu přeleštit,“ slíbila s velkým úsměvem Ivana Andrlová.

Její herecký kolega Maroš Kramár všechny přítomné zase pobavil svou první reakcí před odhalením hvězdy se svým jménem. Podle něj totiž tuto výsadu mají stars, které míří do hvězdného nebe.

„Pročpak asi jsem dostal hvězdu, copak mě Vendulka už vidí takhle na odchodu? No Vendulko, děkuji mockrát, že mě už takhle vidíš,“ vtipkoval s dobrou náladou a rozesmál tak desítky přítomných. Přesto ale, jak přiznal, si tohoto ocenění doopravdy váží.

„Jsem vděčný, je to krásné, když něco děláte celý život, a vzpomenou si na vás,“ potěšilo jej.

Oba dva také při této příležitosti zavzpomínali, jaké bylo jejich společné natáčení pohádky Za humny je drak, rozdali podpisy i rozhovory novinářům.

„Když jsme sem k Velkému kinu přijížděli, tak říkali: „Tam je lidí. A já jsem jim na to řekl: „No chvála bohu, kdyby tam nebyli, tak to by bylo srandovní, kdybychom si s Ivankou tady ty hvězdy leštili sami,“ vyvolal Maroš Kramár opět salvy smíchu mezi všemi.

„Moc se mi to líbilo, máme rádi zlínský filmový festival a jsme rádi u toho,“ komentovala atmosféru letošního festivalového dění přihlížející mladá maminka Veronika Lapčíková.

Před Velkým kinem ve Zlíně se tak již skví celkem 27 hvězd. Vloni získali tu svou režisér Karel Smyczek a herečka Pavlína Mourková.