Navíc poprvé nabídne otevřený doprovodný program na nádvoří divadla. Ve Velkém sále se dnes představí od 19 hodin Slovenské národní divadlo s inscenací Hypermarket Viliama Klimáčka.

Slovenský autor má svůj charakteristický styl a rukopis, a je považován za nejveselejšího katastrofistu mezi současnými dramatiky. Hypermarket se však od ostatních Klimáčkových her trochu liší, protože stojí na realistických základech. Hra však není primárně o hypermarketu jako takovém. Ten slouží jen jako prostředí, jako metafora. "Pro mě jako dramatika je hypermarket skvělé místo, kde se náhodně střetává velmi mnoho lidských osudů a příběhů, a právě toto mě inspirovalo k napsání Hypermarketu," vysvětlil Viliam Klimáček.

Studio Z dnes ve 14 hodin uvede dramatizaci díla Edgara Allana Poa Jáma a kyvadlo a ve 22.30 hodin černou komedii o posledním fanouškovi Depeche Mode v Československu. Jejími autory jsou Petr Pýcha a Jaroslav Rudiš, text nastudovalo Činoherní studio Ústí nad Labem. Zítra v 19 hodin se ve Velkém sále uskuteční divadelní představení zahraničního hosta - polského divadla Teatr Rozrynsky Chorzóv. Soubor uvede hudební představení Křik autorů Jaczeka Kaczmarskeho a Roberta Talarcyka. Muzikál je osobitou historickou lekcí vypovídající o pravdě, zločinu, svobodě i o snech, o náladách společnosti, která zrodí umělce - duchovního vůdce. Ta ho nejdřív nade vše miluje, poté vůči němu zlhostejní a nakonec ho zavrhne.

Představení je zcela originální ve své choreografii i autorských písních Kaczmarskeho a bude uváděno s českými titulky. Malá scéna bude zítra hostit repertoárové Divadlo Ungelt s inscenací Picasso, která je hereckým duetem Vilmy Cibulkové a Milana Kňažka, a Studio Z přivítá Bábkové divadlo na Rázcestí z Banské Bystrice a ostravské Divadlo Petra Bezruče s komedií Britney goes to heaven.

Otevřený program na nádvoří divadla dnes začne koncertem skupiny Pass a pokračuje zítra dvěma představeními studentů z Prahy a zlínského divadla. Festival Setkání 2007 Stretnutie potrvá do 12. května a jeho dramaturgický program napovídá, že vedle známých titulů a divadelních souborů nabídne návštěvníkům mnohá příjemná překvapení nejen na jevištích divadel.