Vtěchto dnech vzniká novinka Šest postav hledá autora vrežii Zdeňka Duška. Úspěšný režisér už na uherskohradišťská prkna přivedl komedii Svačinka generálů a drama Skleněný zvěřinec. Tentokrát sáhl po látce, na která si troufnou jen divadla svýborným hereckým souborem. Scénografem hry stal Jan Štěpánek, vnuk slavného barda Národního divadla Zdeňka Štěpánka a syn neméně slavných rodičů– herce Martina Štěpánka a herečky Jaroslavy Tvrzníkové. Jeho netradiční scénické řešení téměř až detektivní hry si mohou diváci poprvé prohlédnout na premiéře na konciledna.

Není to ale jediný potomek slavného hereckého rodu, sjehož prací se budou diváci Slováckého divadla vpříštím roce na prknech uherskohradišťské scény potkávat. Zdivadla „prosákla“ doposud tajná informace oautorovi hudby kmuzikálu Adéla ještě nevečeřela. Bude jím známý herec a skladatel Ondřej Brousek. „Chtěli jsme si tu zprávu nechat pro diváky jako překvapení, ale je už venku,“ potvrdil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Uznávaný skladatel nabídku dostal přímo od režiséra projektu Radka Balaše. „Muzikál Adéla ještě nevečeřela by měl být jedním znašich největších vrcholů vpříštím roce, proto jsme se do přípravy pustili už teď, tedy několik měsíců před samotným zahájením zkoušek. Obsazení ale ještě neprozradíme,“ dodal mluvčí.

Ondřej Brousek je imanžel sympatické Adély Gondíkové, tedy jmenovkyně slavné masožravé květiny, takže se dá předpokládat, že herečka a moderátorka zavítá na uherskohradišťskou premiéru.