„Letos je výjimečná situace v tom, že město nám z plánovaných investičních akcí neuvolnilo žádné prostředky. Všechno budeme řešit sami vlastními silami zaměstnanců údržby budov. Hlavní je to, že jsme povinni ze zákona provést veškeré revize vyhrazených technických zařízení jako jsou ruční a elektrické tahy, strojní ovládání jeviště a podobně,“ vysvětlil umělecko-technický šéf Milan Houžva.

Kontrolovat a opravovat se bude například také vzduchotechnika, osvětlení, topení, vodovodní baterie či dveře a prahy. Kromě toho čeká některé prostory malování. Údržbě se nevyhnou ani zelené plochy v okolí divadla a kašna. „Veškeré práce vyjdou přibližně na padesát tisíc korun a měly by být hotovy do poloviny srpna,“ dodal Houžva.

V době divadelních prázdnin, tedy od 1. července do 31. srpna bude zavřena půjčovna kostýmů. Vstupenky na zářijová představení a předplatné na novou sezonu si diváci však mohou zakoupit i během léta.

„Novou sezonu s podtitulem Čas radostných procitnutí zahájíme slavnostně v sobotu 12. září v 19 hodin ve Velkém sále představením Švejk, které režíroval Jan Jirků. V neděli 13. září ve 14.30 hodin pak čeká dětské publikum česká premiéra nové pohádky Jak šlo vejce na vandr v režii Pavla Gejguše,“ doplnila mluvčí zlínské scény Hana Šmardová.