Dramaturgická rada Festivalu smíchu se rozhodla, že inscenace režiséra Roberta Bellana tam bude bojovat o titul Komedie roku.

Slovácké divadlo je v současné době jediným divadlem na světě, které projekt uvádí. O svolení muselo žádat samotného dramatika Raye Cooneyho. Diváky čeká příběh taxikáře, jenž má dvě manželky a velmi mnoho důvodů k neprozrazení celého tajemství. Nečekaná náhoda však odstartuje kolotoč omylů a nedopatření, na jehož konci je ještě překvapivější zjištění. Komedii v Uherském Hradišti nastudoval režisér Robert Bellan známý jako realizátor Rychlých šípů. Hra 1+2=6 však jevištnímu zpracování legendárních příběhů Jaroslava Foglara zdárně konkuruje.

„Patří k nejrychleji vyprodaným titulům. Momentálně registrujeme žádosti přibližně o sedm set vstupenek. Do konce roku jsou už všechny lístky vyprodané,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Režiséra Roberta Bellana zájem o komedii těší také. „Říkal jsem si, že Rychlé šípy překonat nepůjde. Vypadá to, že 1+2=6 by se jim přiblížit mohla. Napovídá tomu nejenom zájem diváků, ale i podobná cesta na festivaly,“ myslí si režisér, a naráží tak na zatím poslední pozvání, kterým je Festival smíchu.

Soutěžní přehlídku nejlepších divadelních komedií pořádá Východočeské divadlo v Pardubicích od roku 2001 a Slovácké divadlo bude hostem už počtvrté. Divadelníci z Uherského Hradiště na sebe pokaždé dokázali strhnout pozornost. Ať už to byla v prvním ročníku komedie Sex noci svatojánské, o rok později na druhém místě skončily zmiňované Rychlé šípy a v roce 2003 si hlavní cenu za nejlepší mužský herecký výkon odvezl Vladimír Doskočil. Odborná porota ocenila ztvárnění hajného Štětivce v komedii Na tý louce zelený.

„Jsem moc rád, když vidím výborné soubory, kde je radost sledovat herce a je z nich cítit, jak je divadlo baví. Slovácké divadlo takovým je,“ řekl po zhlédnutí představení herec Jiří Lábus.

Komedii 1+2=6 zahrají uherskohradišťští divadelníci v Pardubicích pravděpodobně v únoru příštího roku, v Uherském Hradišti se bude hrát v úterý 27. listopadu a 11. prosince s ní herci zavítají na Malou scénu do Zlína.