Herci se budou dožadovat sepsání dramatického příběhu

Diváci se setkají s na první pohled běžnou divadelní zkouškou, kterou začne narušovat šestice postav dožadujících se sepsání jejich dramatického příběhu. Když na nápad režisér přistoupí, nikdo nečeká, co všechno vyjde na povrch. „Na jednu stranu jsem moc rád, že ve hře hraju, ale na stranu druhou bych ji chtěl vidět. Myslím totiž, že diváci budou zažívat stejné pocity jako při sledování některých psychologických filmů, a ty mám moc rád. Budou tušit, že přijde něco šokujícího a nebude jim pořád jasné odkud a proč. To napětí je vzrušující,“ říká Jiří Hejcman, kterého režisér Zdeněk Dušek obsadil do jedné z titulních rolí.

Hru Šest postav hledá autora si prý netroufne uvést každé divadlo. „Předpokládá se, že bude mít skvělého režiséra, výborné herce a vnímavé publikum. Myslím, že všechny tři podmínky splňujeme, a diváky tak čeká skutečně netradiční zážitek,“ uvedl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Jeho úvahy jsou podle něj doložitelné fakty. Režisér Zdeněk Dušek už se souborem Slováckého divadla v předchozích letech nastudoval komedii Svačinka generálů a drama Skleněný zvěřinec. Obě inscenace patřily svého času k vrcholům Slováckého divadla. Prvně jmenovaná byla pozvána na festival České divadlo, hra Tennessee Williamse Skleněný zvěřinec zabodovala nejenom při loňském udílení cen popularity Slovácký Oskar, ale také na celostátní úrovni. O kvalitách herců z Uherského Hradiště zase svědčí nominace či ceny samotné v nejprestižnějších anketách.

A diváci? „Už několikrát zaznělo, že máme nejlepší publikum, a to vyžaduje ty nejlepší hry,“ dodal Kubáník s tím, že hra Šest postav hledá autora takovou je. Napínavá inscenace se šokujícím rozuzlením bude poprvé uvedena v sobotu 26. ledna v 19 hodin.