Dnes večer od 20 hodin v kostele sv. rodiny v Luhačovicích vypukne houslová podívaná s výstižným názvem Návrat vítězů.

Do lázeňského městečka přijedou mladé talentované houslistky Ivanka Kovalčíková a Markéta Janoušková. Obě si v předešlých letech splnily jeden ze svých cílů a vyhrály luhačovickou akademii pod vedením uznávaného českého houslisty Václava Hudečka.

Právě bývalá Hudečkova studentka Kovalčíková je mistrem velmi uznávaná a ten si ji sám často zve ke spolupráci na svých festivalech a akademiích.

„Ivanka je dnes známá na mnoha evropských pódiích. Během svých studií získala ocenění na mnoha soutěžích. Nyní působí jako koncertní umělkyně, sólistka i komorní hráčka, je členkou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně a spolupracuje i s dalšími orchestry, “ popsala ředitelka Sdružení Václava Hudečka Miroslava Krumpolcová a dodala, že „její mimořádnou muzikalitu, přirozený a temperamentní projev již mohlo ocenit publikum nejen u nás, ale i v zahraničí, např. v Německu, Polsku, Rakousku, Anglii, Švýcarsku, Belgii, Finsku, Norsku, Japonsku, Španělsku a Mexiku.“

Do Luhačovic zavítali také další bývalí vítězové jako například Josef Špaček. Ten je v současné době koncertní mistr České filharmonie.

„Náš bývalý student Josef Špaček patří dnes už opravdu mezi špičku. Na zahajovací společný koncert s Václavem Hudečkem si doslova odskočil ze svého zahraničního turné,“ prozradila Krumpolcová.

I pro letošní patnáctý ročník je připravena lahůdka v podobě koncertu, který se odehraje skutečně na výjimečném místě.

„Koncertní vystoupení nese název Krásné stavby s krásnou hudbou a bude se konat v poutním kostele Narození Panny Marie ve Štípě, který nám loni učaroval svou nádherou a akustikou,“ sdělila Krumpolcová s tím, že na něm vystoupí loňský vítěz Akademie Václava Hudečka, mladý houslista Marek Pavelec.