Od 19.30 hodin je to Muž sedmi sester nastudovaný místním spolkem Semtamfór. V sobotu v 11 hodin zahraje Sado Olomouc hru Ze žiota hmyzu, ve 14 hodin Kabaret Moskva: Mistra a Markétku v kabaretní úpravě od DS Brnkadla – Aspol Brno. Sobotní odpoledne dále patří od 16.45 hodin spolku mrsťa prsřa junior´s Kouřim s kouskem Sbal Špita a vypadni!!! Od 20 hodin je to Elektrická puma hraná zájezdovou scénou STF.Neděle patří Ferdu mravecni v cizích službách hranému Divadlem Duha Polná. V poledne se koná vyhlášení výsledků celkem pětidenní předlídky.

„Na přehlídce představíme ještě ve čtvrtek hru Pavla Kohouta August August, august, a to přímo v premiéře. Takže se těšíme na divácké ohlasy a samozřejmě jsme všichni trochu napjatí, protože komedie je náročný žánr. Doufáme, že se publikum pobaví stejně jako jsme se bavili my při zkoušení,“ řekl člen holešovského Divadla 6. května, Igor Dostál.

Letošní ročník zachovává loňský systém postupů hudebních a činoherních divadel na celostátní přehlídku Divadelní Děčín i studentských inscenací s postupem na celostátní přehlídku studentských divadel Mladá scéna. Celkově se v rámci Valašského Křoví 2011 uvede 13 inscenací, z čehož 3 budou uvedeny mimo soutěž.