Projekt Týká se to také tebe je tematický mezinárodní festival filmů a videoprogramů, které doplňují odborné přednášky, semináře, konference či výstavy. Jeho cílem je upozornit veřejnost na filmová a televizní díla, zásadně se vyjadřující k ekologickým stránkám lidské existence ve dnešním světě.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 94 filmů z nejrůznějších koutů světa. Odborná porota nakonec vybrala šest z nich, jež budou soutěžit, a další dvě desítky pak spatří zájemci při běžném nesoutěžním programu.

Jednou z nejzajímavějších doprovodných akcí je podle organizátorů odborný seminář na téma ochrany přírody, který se uskuteční 23. listopadu v uherskohradišťském klubu kultury. Letošním tématem je současnost a budoucnost alejí. "Veřejností stále hodně hýbe kácení stromořadí zejména podél komunikací. Myslím, že je to skutečně ožehavé téma, které není dostatečně řešeno," řekl vedoucí krajského oddělení ochrany přírody a krajiny Jaroslav Hrabec.

V rámci programu se uskuteční také 29. ročník fotografické soutěže, soutěž dětské kresby a dětská literární soutěž. Vyhlášení vítězných snímků se uskuteční v sobotu večer v sále Klubu kultury Uherské Hradiště.

Festival vyhlašuje ministerstvo životního prostředí, Zlínský kraj, Uherské Hradiště, Uherský Brod a Odborný svaz pracovníků kulturních zařízení za podpory ministerstva kultury.