Permanentní vstupenka na místě bude stát 1800 Kč. „Předpokládáme, že bude vyprodáno a přijde kolem 25 tisíc diváků. Co se týká počasí, tak věříme, že festival MOR bude i nadále na počasí šťastným festivalem," říká ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. Více v on-line rozhovoru pro Deník.

Jaký máte názor na české fanoušky metalu? Jsou slušní, nebo dělají binec? Můžete srovnat se zahraničními?

Fanoušci metalové muziky jsou tím nejslušnějším publikem vůbec. Toto můžu říct nejenom za nás za pořadatele, ale slýchávám to často i na koordinačních schůzkách s Policií ČR, a to jak na plzeňském Metalfestu, tak na vizovickém Masters of Rock. A myslím si, že v zahraničí je to úplně stejné. Srovnávat tak zahraniční publikum s tím českým se dá pouze ve smyslu, jakou atmosféru během koncertu vytvoří umělci. A právě v tomto ohledu má publikum festivalu Masters of Rock punc toho nejlepšího v Evropě. Toto už jsem slyšel od řady zahraničních kapel a právě proto zahraniční umělci rádi točí svá live DVD ve Vizovicích. Vždyť 29. července v celosvětové distribuci vychází první DVD německé kapely Powerwolf The Metal Mass Live, které mimo jiné přinese jejich headline koncert z loňského Masters of Rock. Velmi vtipné mi pak přišlo oznámení, které vydalo Nuclear Blast o tom, že finská skupina Korpiklaani se chystá vydat své první DVD a rozhodla se ho natáčet ve městech Buenos Aires, Moskva a Vizovice :-)

Fanoušci na Masters of Rock budou asi fakt skvělí! :-) Díky moc!!

Velmi mě zklamalo, že po loňském odřeknutí letos místo na Masters byli Crematory v Plzni. Hodně jsem se na ně těšil a na Metalfest jsem nemohl. Je reálná možnost, že na MOR 2017 přece jen ve Vizovicích vystoupí?

Bylo by pochopitelně správnější, kdyby se Crematory s omluvenkou objevili již na letošním Masters. Termín jim však neseděl, a tak vystoupili v Plzni na Metalfestu. Masters 2017 je z jejich strany přislíben :)

Budou příští rok Sabaton na MOR?

Sabaton vydávají 19. srpna své nové studiové album The Last Stand. K tomuto albu vyrážejí na své doposud největší světové turné. Jedinou zastávkou pro Českou republiku bude jejich pražské vystoupení v Tipsport Aréně dne 4. 3. 2017. A toto je zatím jediné plánované vystoupení pro Českou republiku. Letní štace se zatím neplánují, na to je příliš brzo.

Rád bych na festivalu někdy slyšel Van Canto. Dokážete je domluvit, třeba na příští rok?

Van Canto již vystoupili na Zimním Masters of Rock 2014 a je velmi pravděpodobné, že se představí v budoucnu i ve Vizovicích :)

V pravidlech máte, že pořizování audio-video záznamu je zakázané. To znamená, že nemůžu pořídit pár minut z koncertu oblíbené kapely ani na mobil? Vždyť na koncertech jsou vidět dneska už úplně všude! Jak byste tohle chtěli uhlídat?

My na koncertech i festivalech pořádaných agenturou Pragokoncert povolujeme focení amatérskými fotoaparáty, focení a natáčení na mobilní telefony je rovněž dovoleno. Tato pravidla však neurčujeme sami od sebe. Zákazem pořizování profesionálních videozáznamů live koncertů se chrání kapely samy. Jsou to jejich nařízení, která nám dávají do smluv.

Jak je letos festival zabezpečen proti nepřízni počasí v podobě bouřkových přívalů či větrných poryvů?

Areál likérky R. Jelínek svou polohou v údolí a se zpevněnými cestami a plochami uvnitř areálu je jedním z nejlépe připravených festivalových areálů co se týče odolnosti vůči dešti či větru. V minulosti se například ve stejný víkend konal taneční festival na jižní Moravě, kde dokonce spadla stage a rozsypal se celý program a ve Vizovicích běželo vše podle časového harmonogramu. Naštěstí tato poslední velká zkouška areálu před silným deštěm a větrem byla již hodně dávno, a to v roce 2008.

Máte nějaký nesplněný sen v podobě kapely, kterou se zatím nepodařilo dostat na Masters, ale chcete, aby na festivalu jednou vystoupila?

Jeden sen se mi nepodařil splnit a už se ani nepodaří. Před mnoha lety jsem měl tu čest, že jsem na německém festivalu Wacken viděl vystoupení Ronnie James Dia a před jeho vystoupením jsem s ním a jeho manželkou Wendy seděl u kávy a povídali si. Vystoupení bylo naprosto úžasné. Následujících asi 5 let jsem se snažil Dia pozvat na Masters of Rock, ale nikdy nebyl v Evropě v termínu konání Masters. Neměli jsme štěstí a teď už to nejde :-( Tohoto skvělého muzikanta, zpěváka a člověka si však každoročně na Masters připomínáme, neboť hlavní stage nenese jméno žádného sponzora, ale jméno Ronnie James Dio stage.

Na festivalu, jako je Masters se určitě musí vypít hektolitry piva :-) Kolik tak za festival proteče zlatavého moku?

Na tyto otázky nemáme oprávnění přesně odpovídat :-) Kdysi jsme odpovídali hádankou, kterou museli v pivovaru spočítat a vymyslet :-)

Má z vašeho pohledu festival Masters of Rock nějaký divácký strop, kterého byste chtěl dosáhnout? Jste spokojený se současnou návštěvností?

Festival Masters of Rock se v uplynulých letech tohoto diváckého stropu pravidelně dotýká. Někdy více, někdy méně a v letošním roce se ho dotkne absolutně :-) S návštěvou jsme pochopitelně velmi spokojeni.

Jedeme s manželem letos na MOR poprvé a 12letá dcera by ráda jela taky. Váhám, nevím, jestli je to pro takové děcko vhodné. Je tam pro tuto věkovou kategorii nějaké zázemí? Užije si to? Co hluk a děti?

Na Masters vídáváme v doprovodu rodičů i mladší rockery :-) Když fanoušek nechce sledovat muziku, tak nemusí být vystaven hluku vůbec :-) Zvuk z hlavního pódia v relaxační a stravovací části likérky R. Jelínek skoro není slyšet. A kromě dobrých kapel můžete dceři ukázat třeba vizovický zámek, který nabízí fanouškům, co mají na ruce festivalový identifikační náramek, slevu 20 %.

Přijedu autem poprvé, nebude problém parkovat a přespávat v autě někde ve Vizovicích?

Doporučuju zaparkovat auto v areálu dřevařských závodů ve Vizovicích. Auto bude hlídané. Budete mít k dispozici sprchy. Bude to však za poplatek.

Chtěla bych se zeptat na doprovodný program, jestli bude například zase boj v bublinách :-)) Případně jaké máte letos pro návštěvníky MOR připraveny novinky?

Doprovodný program spolu s partnery festivalu i nadále rozvíjíme :-) Boj v bublinách od společnosti Pepsi bude i letos. Nově pak bude zařazena atrakce free jump, poprvé zde bude nainstalovaná luxusní hospoda Radegast, kde bude probíhat škola čepování piva a po roce pauzy se zde vrátí střelnice Buffalo Bill.

Nebude zase nějaká svatba? Nebo křtiny???

Svatba na Masters byla jistě nezapomenutelná věc nejen pro novomanžele, ale i pro publikum :-) V letošním roce s ničím podobným nepočítáme.

Vzpomenete si na nějaký moment, kdy jste měl chuť s pořádáním festivalu skončit?

Myslím, že ani ne. A když bych si tomu měl něco přiblížit, tak to byl asi hned první ročník, kdy na festival nedorazili Overkill a ne všichni fanoušci rozuměli tomu, že nevystoupí a že to není naše chyba. :-)