„Uvědomil jsem si, že vietnamská komunita je ve Zlíně poměrně silná. Necelá tisícovka jich tady studuje vysokou školu. Málokdo přitom o nich něco ví jakou mají kulturu, tradice, gastronomii, příběhy. Volbou této země jsem chtěl prolomit ledy," vysvětluje manažer festivalu Lukáš Koutný.

Festival Culturea v Baťově institutu ve Zlíně

Bohatý program nabídl od semináře přes ukázky tance, zpěvu či vaření tradičních vietnamských pokrmů až po možnost zhlédnout dokument Banánové děti.

„V září se s manželem chystáme do Vietnamu, tak jsme si říkali, že tu načerpáme nějaké informace. Dozvěděli jsme se třeba, že se tam domluvíme nejen anglicky a rusky, ale možná i česky. Potěšilo nás, že volba padla na tento stát," byla ráda Eva Ignatěvová ze Zlína.

Typické jídlo, tanec, káva. Návštěvníci ochutnávali všemi smysly

Do Vietnamu mohl včera vycestovat prakticky každý. Zemi rýžových polí totiž poznávali návštěvníci festivalu Culturea, jehož 4. ročník uspořádali studenti fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity.

Hned na úvod přítomné uchvátily tanečnice ze skupiny Âu C?, což je nevládní neziskový spolek sdružující občany Česka hlásící se k vietnamské národnosti.

„Naším cílem je zachovat tradiční zvyky pro mladší generace, aby věděli o své kultuře," řekla jedna z nich Phan Huong Tra. Tradiční vietnamský tanec předvedly v jejich národních krojích skládajících se z hedvábných saténových šatů a širších saténových kalhot.

Doplnit energii na zbytek dne mohli lidé výběrovou vietnamskou kávou, kolem poledne zase budovu 14|15 Baťova institutu provoněly smažené závitky plněné masovou směsí se zeleninou a houbami, které tam před zraky diváků připravoval na ochutnání kuchař Long Tran Hoang. Zdravější, nesmaženou verzi závitků si pak každý mohl zkusit umotat a sníst.Festival Culturea v Baťově institutu ve Zlíně.

„Smažené s manželkou známe, má je moc ráda. Tyto byly chuťově výborné, povedly se jim," řekl nad teplou pochoutkou Valentin Ignatěv.

Během dne se konala mimo jiné i přednáška na podporu integrace cizinců, tancovaly se tance typické pro Vietnam, zněly jejich písně, zájemci se mohli naučit třeba i zdobit klobouky či základy vietnamštiny.

Nem rán (smažené závitky plněné masovou směsí se zeleninou a houbami)

Suroviny: mleté vepřové maso, hodně cibule, dva druhy hub (sušené jidášovo ucho a vonné houby), skleněné nudle typu mien, karotka, kedluben, sůl, pepř, vejce, rýžový papír, olej na smažení. Lze použít navíc i rybí omáčku, což je specialita vietnamské kuchyně

Postup: všechny suroviny smícháme dohromady, poté směs volně motáme do rýžového papíru. Ten se předtím musí namočit do vody, aby změkl. Až je pokrm umotaný, smažíme závitky ze všech stran na střední teplotu. Závitky jsou hotové, jakmile začnou zlátnout. Můžeme servírovat.

Tajemník vietnamské ambasády Nguyen K. He

„Vietnamci jsou tu spokojeni, mají tady lepší život"

Festival Culturea v Baťově institutu ve Zlíně./ROZHOVOR/ Vietnamská komunita ve Zlíně je poměrně silná a počet Vietnamců stále roste. Jen na Univerzitě Tomáše Bati jich studuje několik set. „Určitě jich ještě bude přibývat," řekl v rozhovoru pro Deník první tajemník vietnamské ambasády v Česku NGUYEN KIM HE, který se včera zúčastnil odpoledního programu festivalu Culturea.

Jsou Vietnamci ve Zlíně spokojeni?

Právě jsem mluvil s děkankou fakulty multimediálních komunikací. Ta mi řekla, že vietnamská komunita je ve Zlíně a okolí vzorem pro Čechy, ale to si já nemyslím. Vím však, že jsou tady opravdu spokojeni.

Takže se plně integrovali do zdejšího života?

Zřejmě ano. Stará generace málo rozumí česky, ale ta druhá či třetí je už tady jako Češi. Perfektně mluví česky, váš jazyk je pro ně jako mateřský. Vietnamský berou jako ten druhý.

Lze odhadnout, kolik jich v kraji žije?

Asi kolem pěti až šesti tisíc a určitě jich bude přibývat. Mají tady lepší život a jsou tu opravdu hodně spokojeni. 

Dnes festival pokračuje v rytmu flamenkových tanečnic, návštěvníci poznají Španělsko.