Přehlídka vznikla na počest památky sehradského rodáka, skladatele a muzikanta Václava Maňase. „Tři kapely k nám zavítají poprvé, místní Lhoťanka je spoluorganizátorem a Lidečanka se do Sehradic vrací po několika letech,“ informoval starosta obce Václav Heinz. Túfaranka, která se už také dřív festivalu zúčastnila, se postará o večerní program. „Těšíme se na každý kšeft, protože máme moc rádi muziku. Sehradice jsou nám ale o to bližší, že rádi hrajeme skladby Václava Maňase mladšího,“ vysvětlil kapelník Jan Bílek.

Posluchači se v neděli mohou těšit i na Mladou muziku Šardice, Amatéry či dechovku Hanačka. Celým nedělním odpolednem bude slovem už tradičně provázet Franta Uher z Lanžhota. „Do Sehradic se moc těším. Festival je populární nejen díky rodu Maňasů, ale také svým každoročně skvělým obsazením. Musím ale konstatovat, že je i zrádný. Každý z kamarádů, které jsem rok neviděl, si chce připít a to nedělá dobrotu. Takže raději řídím než abych se nechal vozit a dobrou slivovičku si pak dám doma,“ řekl se smíchem Uher, který se moderování věnuje už téměř třicet let. „Letošní ročník je sice třináctý, ale já si myslím, že rozhodně nebude nešťastný. Naopak,“ doplnil.

Pravidelnými hosty přehlídky jsou synové známého skladatele František a Václav. Oba se hudbě aktivně věnují. „Samozřejmě, že se do našeho rodiště moc těšíme. Program je opět výborný, nezbývá než doufat, aby nám vyšlo počasí,“ vyslovil přání Václav Maňas.