Pro návštěvníky byly připraveny dvě pódia, na kterých se vystřídaly kapely všech možných i nemožných žánrů. Od ska, reggae, přes punk, elektronickou hudbu až po cimbálovku.

Nejspíše nejbizarnější vystoupení předvedla slovenská skupina Vrbovskí víťazí, která zpívá výhradně o bezpečnosti práce na pracovišti a doprovází se na nejrůznější nástroje vyrobené například ze záchodového potrubí, vysavače či rýče.

Hlavním tahákem byla skupina Rot Front. Ta přijela z Německa, ale tvoří ji emigranti, pocházejících hlavně z balkánských zemí. Hudba, kterou hrají, tedy kombinuje vlivy jejich původní domoviny s prvky reggae, ska či hiphopu.

„Jsme spokojení, že jsme mohli představit kapelu, která v České republice ještě nehrála,“ poznamenal jeden z pořadatelů Tomáš Rak.

V pátek sice festivalu počasí příliš nepřálo, ale i přesto si hudební nadšenci koncerty vychutnali. „Že pršelo a bylo bláto mi nevadilo, brala jsem to jako takové zpestření celé akce,“ podotkla Iveta Kaderová, která se na festival přijela podívat z Valašských Klobouk. „Bahno se dalo překousnout, byla to špica,“ konstatoval Marek Sukup z Napajedel.

„Myslím si, že je to pro nás úspěch, vzhledem k počasí, jaké bylo v pátek. Lidé byli spokojení,“ zhodnotil Rak.

Zázemí pro návštěvníky mimo jiné tvořil stánek s vegetariánským jídlem či pojízdná čajovna, kde si přišli na své milovníci dobrého čaje a vodních dýmek.

Bára Ančincová