Premiéru měla už vloni, ale herci v Otrokovicích ji příliš neuváděli. Zahájí s ní proto letošní Forbínu.

„Na páteční desátou hodinu máme připravené představení pro školy, ale i dospělé s názvem Princezna se zlatou hvězdou na čele. Je to klasický pohádkový příběh, který měl premiéru vloni v prosinci. Děti tuto pohádku mají rády, užívají si ji," řekl vedoucí divadelního souboru Tyjátr Radek Chmela.

Přehlídka amatérských divadelních souborů Forbína se v Otrokovicích koná už poosmé. Jejím smyslem je dát prostor amatérským divadelním souborům z oblasti Moravy.

„Každoročně přijede i jeden významnější host, který má připravené představení. Tentokrát to bude Městské divadlo Zlín se hrou Nikdy nekončí. Koná se v sobotu v 19 hodin," zmínil programový pracovník Besedy Marek Obdržálek.

Zahájení festivalu, který potrvá až do neděle, nemá být pompézní. Jako první na pódium vystoupí se svým projevem ředitel Besedy Michal Mynář. Program je sestavený tak, aby si v něm každá generace našla to své. „Představení jsou hodně rozmanitá," podotkl Marek Obdržálek.

Příznivci festivalu se mohou například těšit i na Ochotnický spolek Kašava se hrou Antonína Procházky Klíče na neděli. Koná se v pátek od 19 hodin. Nevhodné je ale pro děti do 12 let. V neděli v 15 hodin se zase představí Divadelní soubor Na Štaci z Němčic. Sehrají hru Jana Wericha Královna Koloběžka.