Koncert pod názvem Hudba Praha/Jasná páka je naplánován na večer třetího května,“ informoval David Mlčoch z pořádající agentury Pragokoncert.
Kapela vznikla na základech hudebního tělesa Jasná páka. Prakticky se jedná o tutéž skupinu, poznamenanou zákazem činnosti začátkem osmdesátých let, kdy stále populárnější Jasná páka byla nucena změnit název na Hudba Praha.

A proč Hudba Praha? Legenda praví, že název vymyslel Plechovej dědeček (děd baskytaristy Plecha Novotného), jenž bydlel ve střešovickém domku. Ten byl společnou zkušebnou několika pražských skupin. Stařík ležel neustále v posteli a když kolem něho hudebníci procházeli, nadšeně je pozdravoval: „Á..! Hudba…! Praha…!“

Hlavně sólové projekty členů skupiny byly důvodem, proč v roce 1996 Hudba Praha ukončila činnost. Rozloučila se koncertem v Lucerně, která byla během dvou dnů vyprodaná. Hlavně na nátlak fanoušků se kapela dala po pěti letech znovu dohromady.

Dnes již kultovní rocková kapela vydala za dobu své existence několik řadových alb i kompilací. Posledním bylo album z minulého roku s názvem Jasná páka / Hudba Praha – 25 pecek. Kapela jím oslavila čtvrtstoletí své existence. Členové skupiny nechtěli slavit nějakým monstrózním vzpomínkovým koncertem, ale podnikli poctivé turné a zahráli celkem na sedmnácti místech naší republiky.

Frontmanem Hudby je zpěvák a kytarista Michal Ambrož. Kromě něho jsou v současné sestavě kytaristé a zpěváci Bohumil a Vlastimil Zatloukalové, baskytarista Jiří Jelínek, saxofonista Karel Malík, bubeník Michael Šimůnek a zpěvačky Jamajka Koblicová spolu s Petrou Studenou.

„Koncerty tohoto hudebního uskupení jsou velice vzácné. Vystupují jen několikrát do roka. Zlínští fanoušci se mohou těšit nejenom na Hudbu Praha, ale také na speciálního hosta, který zůstane až do květnového večera v utajení,“ prozradil Mlčoch.

Něco o koncertu ve Zlíně řekla zpěvačka kapely Jamajca Koblicová. „Trošku nám to trvalo probudit se ze zimního spánku, ale už jsme zase svěží. Ve Zlíně fanoušci uslyší průřez celou naší tvorbou, takže zazní největší hity – Špinavý záda, Je to zlý a další.“
Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech obvyklých zlínských předprodejích nebo přímo v Masters of Rock Café na Čepkově.