A co mají tyto kapely společné? „Ve všech se vyskytují trumpety a každá má ve svých textech co říct. Tyto tři skupiny společně rozjedou divoký večer plný skákání pod pódiem, neotřelého hudebního projevu a také originálních textů,“ prozradil organizátor akce Petr Fuksa.

Ficzus pochází z francouzského Sévres, města poblíž Paříže. Hudební skupina, která svou tvorbu označuje jako international rock, hraje neuvěřitelně variabilní rockovou hudbu se silným nádechem francouzského šansonu, reggae a hip-hopu. Koncerty v punkově-alternativním duchu doplňují energickou show a zajímavými texty. „Formace má na svém kontě dva maxisingly, účast na mnoha kompilacích a dlouhohrající album Que Tombent Les Masques! z roku 2005. Současnou sestavu Fizcus tvoří osmička muzikantů,“ řekl Fuksa.

Předkapelou hudebníků z Francie bude vsetínské Vysoké napětí. Svižná, hybná muzika, kořeněná tóny trubky a saxofonu se velice dobře poslouchá a lze přirovnat k plzeňské populární ska-formaci Tleskač. „Písně letí kupředu v rychlém a svižném tempu, bez zbytečného zpomalování a zvolnění, jako u rychlého punkrocku. Texty se zaobírají tématikou práv zvířat, pranýřují totalitní systémy či nešvary dnešní společnosti,“ vysvětlil Petr Fuksa.

Letos v únoru vydala kapela po pětileté pauze své nové album s názvem Na druhou dobu. Ohlasy posluchačů i odborné recenze hodnotily hudební počin velmi pozitivně. Sami členové Vysokého napětí jsou trochu zdrženlivější. „Bereme to tak, že deska je prvním krokem ke ska-punku. Už připravujeme další a určitě od ní očekáváme víc,“ prozradil baskytarista a zpěvák formace Filip Kovář. Jak dále řekl, do Zlína se všichni moc těší. „Určitě to bude super akce. Když se sejde dobrá společnost, o zábavu pak není nouze,“ dodal Kovář.

Návštěvníci pátečního večera v klubu U Tetoura se mohou těšit i na domácí sestavu. „Otrokovické Edelweiss Piraten jistě není třeba sáhodlouze představovat. Publiku známá ska-punková partička koncertuje již od roku 2000. Piráti mají za sebou již druhé CD s názvem Tučné časy skončily a dnes v jejich hudbě najdeme nejen ženský vokál, ale také trubku a jasný politický odkaz,“ řekl Fuksa.

Akce v malenovickém klubu začne ve 20 hodin. Celý koncert doprovodí pouštěná muzika od Djs Bostona a Baffyho z luhačovického klubu U Suchánků.