„Letos jsme volili méně známé soubory, onichž ale víme, že jsou kvalitní. Nejvíce očekáváme od her Pochybnosti otce Browna a Historky zpodsvětí,“ informovala členka pořádajícího sdružení Zkola ven Miroslava Knedlová. Dodala, že sBrownem uspěl holešovský soubor na přehlídce moravských divadel.

Hra Historky zpodsvětí je zase pokračováním loňského představení Pulp Fiction. Neznámé není ani olomoucké seskupení Tramtárie či duo Huso. „Už jsme obě ve Fryštáku měli. Huso reprezentuje část skupiny Krutý omyl. Jejich koncertní vystoupení lze charakterizovat jako hru se slovy, ale je blízké idivadlu,“ vypověděla Knedlová.

Zdalších lákadel ještě zmínila představení Někde mezi dobrem a zlem. „Zajímat bude hlavně pamětníky, protože autoři se inspirovali lukovskými pověstmi,“ navnadila a upozornila, že ve všech případech jde oautorská představení.

Ana jaké novinky se kromě hereckých výkonů mohou diváci ve Fryštáku těšit? „Letos jsme zkrátili pauzy mezi jednotlivými představeními. Vyplní je hudbou a scénkami středoškoláci zOstravy, kteří hrají ive hře Pavouk,“ poukázala organizátorka Knedlová stím, že celým festivalem navíc budou provázet formou představení ještě dva mladíci.

„Anovinkou je také možnost občerstvení přímo na místě nebo vnedaleké čajovně,“ doplnilaještě.

Zajímavé je podle ní ispektrum návštěvníků. „Dříve knám jezdili vyznavači alternativní kultury, přede dvěma lety se ale publikum začalo proměňovat,“ zavzpomínala Knedlová stím, že letos už mají představení ipro děti a seniory.

„Festival je namíchaný tak, aby se nikdo znich nenudil,“ upozornila. Navíc lidé si mohou koupit vstupenky na celý festival či na jednotlivá představení. Apokud výdělek zakce pokryje nejen náklady na festival, podpoří idalší kulturní dění ve Fryštáku.

„Vtom případě zněj třeba zafinancujeme projekce filmového klubu anebo zajímavý koncert,“ uzavřela organizátorka.