Ve čtvrtek večer se představil společně s Filharmonií Bohuslava Martinů, pod dirigentskou taktovkou Jakuba Hrůši. Snad jarní prázdniny, nebo malé povědomí o tom, jak vzácný host míří do Zlína způsobili, že hlediště nebylo zcela zaplněné.

Klánský se s bývalým šéfdirigentem zlínských filharmoniků Hrůšou na pódiu setkal poprvé. Ten se na koncert nesmírně těšil.

„Musím říci, že co se týká programové konstelace, je ideální. Je to trojice mistrovských děl, z nichž každé pochází z jiného období. Myslím, že diváci se mohou těšit na krásný hudební zážitek,“ přislíbil před začátkem koncertu Jakub Hrůša.

A svému slibu dostál. Účinkující publiku nabídli prostřednictvím hudby přímo emocionální tobogán. Klidné, pomalé pasáže se střídaly s výbuchy tónů, které nenechaly nikoho s obecenstva klidným.

„O panu Hrůšovi už jsem samozřejmě slyšel, ale dnes jsem se přesvědčil, že je to jeden z našich ve své generaci nejlepších dirigentů a čeká ho určitě velká kariéra. Spolupracovalo se mi s ním opravdu skvěle,“ pochvaloval si známý virtuos.

Hudebníci si po dvouhodinové produkci vysloužili od publika aplaus vestoje.