Návštěvníci se mohou kromě dračích lodí těšit na hvězdy české i slovenské hudební scény. Účast přislíbila kapela Olympic, která v regionu dodatečně oslaví 50. narozeniny. První dva tisíce příchozích, kteří projdou branami festivalu, dostanou koncertní DVD těchto ostřílených rockových veteránů. Olympic se publiku představí krátce po poledni.

Na Regatě zahraje také kapela Fleret, Kamil Střihavka či Aneta Langerová, která letos vystoupí jen na pěti festivalech v celé České republice.

Své šedesáté narozeniny na Holešovskou regatu přijede oslavit i populární slovenský zpěvák Miro Žbirka s kapelou.

„Máme pro pana Žbirku přichystána hned dvě překvapení. Prvním bude velkolepý ohňostroj, který vizuálně doplní jeho koncert. Vím, že je Miro velkým obdivovatelem skupiny Beatles, a tak uděláme ohňostroj na motivy této nesmrtelné hudební legendy. Druhým překvapením bude hromadné přání k narozeninám od všech účastníků festivalu, které pro tohoto populárního umělce chceme zorganizovat. S napětím očekáváme, zda to vyjde a kolik lidí se reálně zapojí," prozradil ředitel Agentury Velryba Michal Žáček.

Velkým překvapením loňského ročníku bylo vokální vystoupení tria Lenka Dusilová, Dan Bárta a Ondra Havlík, který se prezentuje pod uměleckým jménem En.Dru. Tito umělci na Holešovské regatě opět předvedou svou show postavenou na improvizovaném vocal-groove- -beat boxu.

Regata je však především rodinným festivalem. Proto je pro návštěvníky připraven také bohatý doprovodný program. Zajímavým doplněním celodenní akce bude například kuchařská show Ivana Vodochodského, dále taneční workshopy na přilehlých loukách určené pro všechny milovníky tance a výstava historických motocyklů.

Rodičům s dětmi bude k dispozici bezplatný hlídací koutek. Mimo to se děti budou moci do sytosti vyřádit na bezplatných atrakcích, je pro ně nachystané i zábavné představení sdružení TYMY Holešov.

Festival, který si rok od roku získává větší přízeň publika a loni ho navštívilo přes sedm tisíc lidí, vítají i představitelé Holešova.

„Jsem velmi rád, že se Regata koná v našem městě. Areál zámeckého parku a přilehlého okolí je pro rodinný festival, kam se přijdou pobavit tisíce lidí, ideálním prostorem. Tento rok chceme ve městě rozšířit nabídku stánků s občerstvením," informoval starosta Holešova Pavel Svoboda.

FleretFLERET, valašská kapela z Vizovic

Kapele z regionu právě vychází nové CD s názvem Umělci na šňůře. Obsahuje výběr nejoblíbenějších hitů za posledních 30 let, které skupina letos slaví. Na CD je celkem 23 písní, z toho 3 bonusovky natočené před 27 lety ještě v sestavě Hrachový, Jurásek, Barnáš, Kačes, Chrastina, Šedivý. Je to výběr natočený po 12 letech od prvního výběru Kurnikšopatožtojo. „Berte jej jako dárek od nás k našemu 30. výročí založení skupiny Fleret," říkají členové kapely. Zdroj: web kapely

MIRO ŽBIRKA, zlatý slavík 1982Miro Žbirka

Miro Žbirka, zvaný Meky, začínal v popmusic jako člen skupiny Modus. V roce 1977 získal společně s Jankem Lehotským a Marikou Gombitovou zlatou Bratislavskou lyru za píseň Úsměv. V období 19761980 natočil se skupinou dnes už klasické hity Dievčatá, Drahá, Zažni a další. V roce 1981 založil s Lacom Lučeničom skupinu Limit a vydal se na sólovou dráhu. V roce 1982 se Meky stal československým zlatým slavíkem, kdy v anketě porazil dokonce Karla Gotta. Zdroj: Wikipedia

OlympicOLYMPIC, rocková legenda

V roce 1962 měla název Karkulka. Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. V první polovině 70. let minulého století si kapela prošla slabším obdobím, následně vydala albovou trilogii Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Nejsilnější polohou skupiny jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi. Dvaadvacátého března vychází album Želva na vinylu. Je to v posledních dvou letech už druhé olympické album na gramofonové desce a údajně ne poslední. Zdroj: Wikipedia, web kapely

ANETA LANGEROVÁ, česká superstarAneta Langerová

V červnu 2004 zvítězila v prvním ročníku soutěže Česko hledá SuperStar a díky tomu vydala v září téhož roku album Spousta andělů. V letech 2005 a 2006 zvítězila v kategorii zpěvaček v soutěži Český slavík. Je patronkou projektu Světluška Nadace Českého rozhlasu zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. Jejím vzorem je Alanis Morissette a Édith Piaf. Zahrála si už v minulosti i se zlínskou filharmonií. Zdroj: Wikipedia

50% slevy na památky

Vizí organizátorů Holešovské regaty je i rozšíření festivalů do přilehlých městských částí Holešova.

„Všichni, kteří se prokážou páskou na ruce jako účastníci festivalu, budou mít nárok na padesátiprocentní slevu do okolních památek v centru Holešova včetně židovské synagogy," informoval ředitel Městského kulturního střediska Holešov Pavel Chmelík.

Zajímavé atrakce jsou připraveny i pro návštěvníky zámku. Budou si moci prohlédnout Edisonovu místnost s výstavou různých typů žárovek. Na chodbách zámku se budou procházet četníci, metaři a čističi bot v kostýmech z první republiky. Filmoví nadšenci dají asi přednost celodennímu promítání němých grotesek v improvizovaném kině s Charlie Chaplinem a Lauerelem a Hardym. (zoe)