K dostání bude na podzim a zájemci si ji budou moci koupit na pultech uherskohradišťských knihkupectví i v místním informačním centru za 490 korun. Náklad 3000 kusů přišel město na téměř 1,9 milionu korun. ČTK to řekl místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

"Prodejní cena je nižší, než jsou skutečné náklady, vzniklý rozdíl je darem města těm, již si publikaci koupí," uvedl Tichavský.

Město na publikaci pracuje již tři roky a na jejím obsahu se podílelo přes 40 fotografů a autorů jednotlivých textů. Významnou roli přičítá radnice obrazovému materiálu. Podle Tichavského se řada lidí seznámí s historickými fotografiemi města v konfrontaci s tím, co je v Uherském Hradišti nového.

Kniha je rozdělená do 11 kapitol od období před založením města, přes dobu Přemyslovců až po současnost. Čtenáři se navíc dozvědí například o vývoji náboženství, kultury či sportu.

Publikaci vydává město v rámci oslav 750 let od založení. Výročí připadá na 15. října, velkolepé oslavy se uskuteční v předvečer tohoto významného dne. Pro tuto příležitost vzniklo také logo a speciální znělka, kterou vytvořil primáš cimbálové muziky Hradišťan Jiří Pavlica.

Královské město Uherské Hradiště založil Přemysl Otakar II s cílem zabezpečit jihovýchodní hranici českého království proti nájezdům. Od 1. poloviny 14. století bylo opevňováno kamennou hradbou. Ve středověku patřilo město k významným moravským sídlům. Největšího rozmachu dosáhlo na přelomu 15. a 16. století, kdy mu byla udělena četná privilegia. Matyáš Korvín městu udělil nový městský znak a právo pečetit listiny červeným voskem.