Bude si hrát: s žánry, se scénami i s naším jedinečným českým jazykem. Hlavní tematickou linkou bude rozhodování. Odrazí se již v základní rovině: jít, či nejít do divadla ?

Nechat si ujít tituly představené pro novou sezonu by jednoznačně vyvolalo další otázku: Chybovat, či nechybovat? Plánovaná představení nám dovolí podívat se na naše životy ze všech stran, zamyslet se nad nimi nebo se zasmát sami sobě.

„73. divadelní sezona zlínského divadla bude mimořádně nabitá,“ uvedl ředitel divadla Petr Michálek.

Nabídne jedenáct premiér, z toho pět naprostých novinek na české profesionální scéně. Komedii Upokojenkyně s profesionální premiérou v říjnu ve Velkém sále zatím nazkoušely jen amatérské divadelní soubory, inscenaci Antigona a jiné hlasy napsala autorka scénářů Simona Petrů přímo pro zlínské divadlo: Pohřbít, či nepohřbít?

Hra Masaryk/Štefánik pro Studio Z je opět psaná na míru Městskému divadlu ve Zlíně. Navíc v něm silně zazní téma významného 100. výročí vzniku Československa: Být, či nebyť?

Muzikál Petr a Lucie je poctou stejnojmennému romanetu Romaina Rollanda slovenské libretistky Alty Vášové: Dvě duše se potkají náhodou. V podchodu. Zrovna bombardují Paříž. A k tomu hudba Deža Ursinoho až po jeho smrti oživená jeho synem z magnetofonové pásky zapadané prachem: (Big) Beat, či nebeat?

Českou premiéru, navíc ve Zlíně, čeká i Moskyty Lucy Kirkwoodové. „Jde o absolutní hit londýnské sezony,“ vysvětlil umělecký šéf divadla Patrik Lančarič. V tragikomedii se na vlně vědy a pavědy porovnávají dvě sestry, ale i celé rodiny: Vědět, či věřit?

V nové dramatizaci Jana Bártka divadlo představí i slavného Saturnina: Ví Bůh, ne výbuch.

HAMLET STÁLE ZNÍ SPOLEČNOSTÍ

Být, či nebýt? Toť otázka. Ta stála pochopitelně za sloganem pro celou sezonu.

„Nejslavnější tragédie Hamlet Williama Shakespeara funguje vždy, když 'něco shnilého je ve státě dánském',“ vysvětlil Petr Michálek v reakci na současnou politickou scénu.

Bít, či nebít? Budou řešit muži na svatbě bez nevěsty. Drsná komedie Testosteron prozradí, co si myslí muži o ženách. Za co všechno v našem chování může přebytek nebo nedostatek testosteronu?

Ve Velkém sále se objeví i komedie o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří navíc již dávno překročili školní léta. Žid, či nežid? Jedinečný slovní humor se střídá se steskem po domově v dramatizaci románu Pan Kaplan má třídu rád.