Jeho už devětatřicátý ročník pořádá Dům kultury Kroměříž ve spolupráci s místním Arcibiskupským zámkem. Dramaturgicky je program zvolen tak, aby uspokojil i náročné posluchače.

„I když budou všechny koncerty kvalitní, můžeme nabídnout i třešinku na dortu v podobě vystoupení Moravské filharmonie Olomouc pod vedením Tomáše Netopila. Představí se 13. září společně s Českým filharmonickým sborem Brno. Na programu bude Beethovenova Symfonie č. 9 d moll s posluchačsky vděčnou Ódou na radost,“ nastínila referentka programového oddělení Domu kultury Kroměříž Zora Justinová.

Lákadlem má být letos vystoupení Moravské filharmonie Olomouc

O dramaturgickou přípravu festivalu se stará skupina lidí tvořená zástupci radnice, konzervatoře P. J. Vejvanovského a kroměřížského Domu kultury, jehož pracovníci jsou pověřeni i organizací: na nich spočívá povinnost zajistit účast umělců.

„Protože festival připravujeme již řadu let, máme spoustu kontaktů, takže víme, kam se obrátit a komu zavolat. Některé umělce musíme vzhledem k jejich časové vytíženosti domlouvat i rok dopředu,“ dodala Justinová.

Příští ročník bude v pořadí čtyřicátý, tudíž jubilejní. Organizátoři by jej rádi ozvláštnili nějakým překvapením, ale blíže se k tomu ještě vyjadřovat raději nechtějí. „Vzhledem k tomu, že Kroměřížské hudební léto má už svoji tradici, věřím, že si na koncerty lidé zase cestu najdou,“ uzavřela Justinová.