„Myslím, že si titul hlavní hvězdy festivalu opravdu zaslouží. Lístek jsem si koupil právě kvůli Nightwish a rozhodně nelituju,“ pochvaloval si spokojený devatenáctiletý Marek Dostál, který na Masters přicestoval až z Benešova.

Trochu jiného názoru byla osmadvacetiletá Pavlína Šimková ze Vsetína. „Ohnivá show byla fajn, ale trochu mne zklamalo, že nepřidávali. Možná jsem od koncertu očekávala trochu víc. Mám pocit, že už nejsou to, co dřív. Šli hudebně dolů a ten sešup dohání právě efekty,“ povzdechla si.

Nightwish zahráli hlavně skladby z posledních dvou alb, proto možná byli zklamaní ti, kteří očekávali starší hity. „Nevadí mi to. Mám je prostě rád a líbí se mi staré pecky i novinky. Koncert se mi líbil, jen kdyby nebyla taková zima,“ řekl Jan Málek ze Zlína.

Po Finech patřilo jeviště brazilské kapele Shaman, která si ke svému vystoupení přizvala filharmoniky. „Jsem naprosto nadšená. Tady se jen potvrzuje, že melodický metal má k vážné hudbě velmi blízko,“ uvedla Martina Zlámalová, která do Vizovic přijela ze slovenského Trenčína.