Divadla v kraji nabídnou svým posledním letošním hostům známé komediální kusy

Obě scény totiž pro své příznivce připravily speciální silvestrovská představení. Ta startují v obou městech od 18 hodin.

Volba závěrečného představení roku 2010 padla v uherskohradiš­ťském divadle na muzikálovou komedii Adéla ještě nevečeřela a divadelníci slibují, že publikum se ani na chvíli nebude nudit. Silvestrovské představení bude zároveň derniérou úspěšné inscenace, kterou od září 2008 zhlédlo ve slováckém divadle na dvacet tisíc diváků. Obrovský zájem byl i o poslední vystoupení masožravé květiny Adély. „Stačilo pár hodin a neměli jsme v pokladně ani jedinou vstupenku. Slovácké divadlo je pro diváky přitažlivé kterýkoliv den,“ říká Marie Svozilová z programového oddělení Slováckého divadla.

Slovácké divadlo sází na masožravou kytku Adélu

Jak se na poslední den v roce sluší a patří, hra bude plná humoru a recese. „Na Silvestra je na jevišti dovoleno téměř všechno. Všichni se tak trochu děsíme, kdo si na koho co připraví, protože pak musíme před vyprodaným hledištěm improvizovat,“ usmívá se herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a připomíná minulá silvestrovská představení, kdy se nejednou stalo, že se kvůli smíchu v publiku i mezi herci, muselo na několik minut přestat hrát.

Jeho slova potvrzuje i herečka Andrea Nakládalová. „Když máte vedle sebe Davida Vaculíka, Martina Vrtáčka nebo Jožku Kubáníka, musíte se připravit na všechno. Jsem zvědavá, jestli to zvládnu,“ krčí rameny představitelka Květušky, jež bývá oblíbeným terčem šprýmů svých kolegů. Loni tak kupříkladu byla nucena namísto večerní róby obléci kostým Supermana.

Do silvestrovského programu se tradičně zapojuje i šéf divadla Igor Stránský. „Nejsem tím ředitelem, který chodí v obleku a podává si s každým ruce. Jsem jedním z těch bláznů, kteří dělají divadlo divadlem. Proč bych se tedy k té naší výborné partě nepřidal,“ přiznává principál.

Kromě představení samotného čeká silvestrovské hosty Slováckého divadla také přípitek a společenský raut, na kterém se mohou pozdravit i s herci.

Městské divadlo zaplaví ženiši

Členové zlínského Městského divadla zahrají na Silvestra divákům Gogolovu komedii Ženitba. „Přestože ji někteří diváci už třeba viděli, mohou právě v pátek 31. prosince zažít výjimečnou podívanou. Nejenže uvidí na jevišti víc ženichů, než by si kdy možná dovedli představit, navíc na ně bude čekat po představení ve foyer bohaté pohoštění,“ sdělila mluvčí divadla Hana Šmardová.

O všeobecnou zábavu se poslední den v roce postará jedenáct herců a několik dalších pracovníků divadla, kteří prorokují posledním letošním hostům zlínské scény neuvěřitelný večer. „Fórky a blázniviny prostě k Silvestru neodmyslitelně patří. Alespoň v minulém roce jich během silvestrovského představení Sluhy dvou pánů bylo požehnaně. Diváci se mohou těšit i na silvestrovský přípitek na jevišti,“ nastínila Šmardová, která doplňuje, že na rautu po představení se diváci budou moci setkat se svými oblíbenými herci v civilu a popovídat si s nimi o všem, co je zajímá. „Vyrazit do ulic, za svými známými či zpět do rodinného kruhu můžou všichni kolem dvaadvacáté hodiny,“ uzavírá Šmardová.

Malá scéna se se svými diváky rozloučí už zítra

Ansámbl zlínské Malé scény chystá poslední letošní představení už na zítřek. Od 19.30 zahraje komedii Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, jež vypráví příběh o lidmumilovi, který se málem stane několikanásobným vrahem. Hra pocházející z pera Ladislava Smočka měla v krajském městě premiéru v polovině prosince. Doktora Burkeho ztvárňuje Petr Nýdrle, v dalších úlohách se pak představí Jana Tomečková, Marta Bačíková, Dalibor Dufek nebo Marek Příkazký.

Viktor Chrást