VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu ve Zlínském kraji? Deník přináší tipy

Ochutnejte kraj všemi smysly – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program.

22.9.2017
SDÍLEJ:

Den kraje ve Zlíně. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jakub Schmid

Den kraje nabídne koncert Hradišťanu, regionální produkty, zábavu i parní vlak

Čekají je zde hudební vystoupení mladých muzikantů, koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, ochutnávky regionálních potravin a vín, ukázky lidových řemesel, vzdělávací i zábavný program pro děti, prezentace středních škol a řada dalších lákadel. Mimozlínští návštěvníci se na akci mohou dopravit speciálním vlakem taženým parní lokomotivou Šlechtična.

V budově 21 se bude možno projet legendární pojízdnou Baťovou pracovnou a prohlédnout si výstavy věnované soutěžím Vesnice roku Zlínského kraje a Stavba roku Zlínského kraje. Na terase budovy bude probíhat pozorování Slunce speciálními dalekohledy.

Na platformě BAŤOVA INSTITUTU se postupně představí základní umělecké školy, mladé cimbálové muziky a folklorní soubory. Předána zde budou ocenění Férový zaměstnavatel a Perla Zlínska.

Vyvrcholením programu bude od 14:30 vystoupení Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a následně zlínské skupiny AG Flek. Navštívit bude možno také krajské muzeum a galerii, kam bude vstup zdarma.

Na parkovišti Cream bude připravena Farmářská stezka a Festival řemesel pro děti. Malí návštěvníci se zde dozvědí mnoho zajímavého o životě domácích zvířat na statku, vyzkoušejí si těžkou práci farmářů, budou poznávat bylinky, zkusí si namlet mouku a upéct si své vlastní placky.

Na návštěvníky tu dále bude čekat také ochutnávka vín TOP Víno Slovácka 2017, stejně jako pestrá nabídka tradičních pochutin včetně produktů regionálních pivovarů. Absolvovat bude možno také projížďky v kočárech tažených koňmi.
Pestrý program pro Den Zlínského kraje chystají střední školy zřizované Zlínským krajem. Prezentovat se zde bude celkem 12 škol nejrůznějšího zaměření.

Například studenti potravinářské školy z Kroměříže předvedou výrobu zmrzliny a sýra včetně ochutnávek a Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm bude provádět rozbor vody (návštěvníci si mohou přinést vzorek 250 ml). (ex)

Historický vlak vypraví pro návštěvníky Dne Zlínského kraje České dráhy. Vlak vyjede v 7:54 z Valašského Meziříčí a přes Hulín a Otrokovice dorazí v 9:50 na nádraží Zlín-střed.

Odtud pak ještě vyrazí do Vizovic a zpět. Zpátky do Valašského Meziříčí pak ze Zlína-střed vyjede v 14:30. Prodej jízdenek bude probíhat přímo ve vlaku. 

Děti si dnes ve Zlíně mohou vyrobit letecká baťovská trička  

Zlín - Nadace Tomáše Bati se začala intenzivně věnovat osvětě v oblasti letecké výroby a letectví ve firmě Baťa všeobecně. Již dnes, v sobotu 23. září, přiblíží baťovské letectví také dětem, a to prostřednictvím tvořivé dílničky v rámci Sousedského festivalu, který se uskuteční v parku Komenského od 14 hodin. „V knihomodulu Baťa připravíme dětskou dílničku, ve které si budou moci děti namalovat vlastní tričko z kolekce Letíme s Baťou nebo poskládat prostorové dřevěné puzzle – složit si vlastní letadlo a to si také namalovat podle svých představ,“ uvedla Gabriela Culík Končitíková, projektová manažerka Nadace Tomáše Bati. (hed)

Vydejte se na pohádkovou prohlídku  

Zlín - Zámek Lešná se na dva dny stane sídlem sněhové královny. O tomto víkendu nabídne speciální pohádkové prohlídky nejen pro nejmenší návštěvníky. Jeden ze zámeckých sálů se promění v pokoj sněhové královny. Mocná vládkyně zimy, která dokáže člověka zmrazit jediným dotekem, bude procházet i ostatními komnatami a salonky. Průvodci v kostýmech zavedou děti do říše pohádek pomocí pohádkových úkolů, pohádkového čtení a vyprávění. Návštěvníci se mohou těšit i na pověst o duchovi z hradu Lukova, který žije ve starých skříních.

Michal pozve děti z Klobouk k snídani 

Valašské Klobouky - Pro děti z Valašských Klobouk a okolí chystá agentura Pragokoncert vystoupení Michala Nesvadby s programem Michal k snídani. Akce se koná v sobotu 30.září od 15 hodin v Kulturním domu Klobučan. 
Děti i jejich rodiče se podle organizátorů mohou těšit na zábavné a poučné představení. Michal bude dětem servírovat legrační pokrmy, třeba jablíčko v županu. "Michal při aktivním zapojení všech malých diváků v hledišti rozluští také velkou záhadu, co se vlastně stane s jídlem, které necháme na talíři nedojedené," prozradili organizátoři. Vstupenky na představení jsou k dostání v 
Turistickém informačním centru ve Valašských Kloboukách. (hed)

Zlín láká turisty na cestovatelském veletrhu v Plzni  

Zlín – Zlín, Zlínsko a Zlínský kraj mají rozhodně svým návštěvníkům co nabídnout. S tímto přesvědčením vyrazili pracovníci Oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu do Plzně. V západočeské metropoli se účastní třetího největšího cestovatelského veletrhu u nás. Mezinárodní veletrh ITEP v průměru navštěvuje více než deset tisíc lidí.
„Téma letošního veletrhu zní bavíme se barokem,“ prozradila Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací magistrátu. V posledních letech je na veletrhu kladen velký důraz i na doprovodný program, během něhož jsou vedeny debaty s cestovateli, vystupují regionální hudební kapely a hosté. Návštěvníci se tak letos mohou těšit například na vyprávění a autogramiádu protagonistů stále oblíbeného seriálu Policie Modrava, který se natáčel v šumavské přírodě. (hed)

Zámek Lešná zve na pohádkové prohlídky 

Zlín - Zámek Lešná se na dva dny stane sídlem Sněhové královny. O víkendu 23. a 24. září nabídne speciální pohádkové prohlídky nejen pro nejmenší návštěvníky. Jeden ze zámeckých sálů se promění v pokoj Sněhové královny. Mocná vládkyně zimy, která dokáže člověka zmrazit jediným dotekem, bude procházet i ostatními komnatami a salonky.
"Průvodci v kostýmech zavedou děti do říše pohádek pomocí pohádkových úkolů, pohádkového čtení a vyprávění. Návštěvníci se mohou těšit i na pověst o pohádkovém duchovi, který žije ve starých skříních z hradu Lukova. Děti uvidí lebku strašlivého draka, kterého přemohl princ Bajaja, a možná si odnesou domů i pírko kouzelného ptáčka," přiblížila vedoucí oddělení marketingu Romana Bujáčková.
Prohlídky začínají každou půlhodinu. První pohádková výprava vyrazí v 9.30, ta poslední v 16.30 hodin. (hed)

Den hradu Lukova  

Spolek přátel hradu a obec Lukov zvou na tradiční akci Den hradu Lukova v sobotu 23. září 2017 od 10 do 17 hodin. Součástí programu je prezentace stavebně záchranných prací provedených na hradě v roce 2017. Na desátou hodinu dopolední je naplánována mše svatá v kapli svatého Jana Křtitele. Jsou připraveny také výstavy Hrad Lukov v proměnách času a Ptáci na hradě a nad hradem. Ve 13 hodin je možné vydat se na komentovanou prohlídku hradu. (ex)SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI PIVA

Kdy: v sobotu 23. září od 13 hodin
Kde: výstaviště Floria v Kroměříži
Za kolik: 250 v předprodeji, 380 na místě, děti do 12 let zdarma
Kroměřížské výstaviště v sobotu už počtvrté hostí Svatováclavské slavnosti piva a gastronomie. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na pivní speciály moravských pivovarů, podzimní gurmánské pochoutky či nejrůznější pivní soutěže. V hudebním programu pak vystoupí Argema, Kamil Střihavka, Walda gang, Mandrage nebo Mig 21.

SLOVÁCKÝ FESTIVAL CHUTÍ A VŮNÍ

Kdy: sobota od 10 do 16 hodin
Kde: Muzeum v přírodě Rochus v Uherském Hradišti
Za kolik: 40, děti 20, rodinné 90 korun
Čtvrtý ročník gastrofestivalu věnovaného tradiční slovácké kuchyni propojí tradiční slovácké speciality s dobrým vínem a folklorem.

SOUČASNÁ POLSKÁ MALBA

Kdy: ode dneška
Kde: Zlín, ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU
V pátek 22. září mají návštěvníci Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně jedinečnou možnost dozvědět se více o současné polské malbě. V 17 hodin provede výstavou Na druhé straně (zrcadla). Současná polská malba ze sbírky Galeria Bielska BWA ředitelka polské galerie a kurátorka výstavy Agata Smalcerz. Výstavu mohou lidé navštívit ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do neděle 24. září.

GASTRO – FOLKLORNÍ FESTIVAL

Kdy: sobota od 9.30
Kde: Liptál, přírodní kulturní areál
Sedmý ročník festivalu zahrnuje Mistrovství Valašska a Lašska ve vaření a pojídání brynzových halušek. Uskuteční se též klání v pití žinčice, o nejdelší bramborovou slupku, o nejtěžšího chlapa a nejlehčí ženu či klání v pojídání sýrové niti.
Folklorní program začíná v 15.00. Vystoupí soubory Kyčera z Halenkova, Lipta Liptál, Whaakari Rotorua z Nového Zélandu a Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna.

Další tipy ze Zlínska

VÝŠLAP NA STRAŠIDELNÝ JANŮV HRAD

Kde: Vizovice
Kdy: dnes od 15:30
Největší tahák: Start od 15:30 do 17:00 u sídliště Janova hora. V 18:00 žonglování, v 19:00 komentovaná prohlídka Janova hradu a ve 20:00 začne ohňová show.

SOUSEDSKÝ FESTIVAL

Kde: Zlín, park Komenského
Kdy: sobota 14–19 hod.
Program: Nabídne setkání, zajímavosti, hudební, kreativní či cirkusové workshopy a více.

Další tipy ze Slovácka

JABLEČNÁ SLAVNOST

Kde: Hostětín
Kdy: neděle 24. září od 11 do 17 hodin
Za kolik: 80 korun dospělí, 20 děti.
Oč jde: Ochutnávka jablečných moučníků, moštů, jablek pečených i sušených. K tomu navíc bohatý doprovodný program.

BRODEXPO

Kde: Dům kultury v Uherském Brodě
Kdy: v pátek 22. září od 9 do 18, v sobotu 23. září od 8 do 13 hodin.
Za kolik: zdarma
Oč jde: Vystavovatelé všeho druhu nabídnou rady, jak si zvelebit dům, byt či zahradu.

Další tipy z Valašska

LINWOOD LEE TAYLOR TRIO (USA / CZ)

Kde: Valašské Meziříčí, Malá scéna za oponou
Kdy: neděle od 19.30
Oč jde: koncert amerického bluesmana

POLANSKÝ DUATLON

Kde: fotbalové hřiště ve Valašské Polance
Kdy: sobota od 9.30
Oč jde: závod v běhu a na horských kolech pro všechny generace

LOUČENÍ S LETNÍM ČASEM

Kde: Kemp Ranč Bystřička
Kdy: sobota od 14.00
Oč jde: koncerty kapel, setkání majitelů amerických vozů a další

Další tipy z Kroměřížska

NESLÝCHANĚ ZÁBAVNÝ VEČER

Kde: v Domě kultury v Kroměříži
Kdy: v pátek 22. září od 17 hodin
Oč jde: Kulturní akce poradenského centra pro sluchově postižené nabídne Petru Černockou, Heidi Janků nebo Bohuše Matuše.

BAROKNÍ SLAVNOST HRABĚTE Z ROTTALU

Kde: na zámku v Holešově
Kdy: v sobotu 23. září od 19.30 hodin
Oč jde: slavnostní koncert k 25. výročí založení Charity Holešov pod záštitou arcibiskupa Jana Graubnera

Autor: Redakce

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Ostatní služby 22 000 Kč

Pracovníci v pohřebnictví Pracovníci v pohřebnictví. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: převoz a manipulace s těly zemřelých, úprava těl zemřelých, údržba hřbitovů sečení trávy, hrabání listí, úklid sněhu, výkon pohotovostní služby pro převoz zemřelých mimo pracovní dobu zaměstnavatele v soboty, neděle a svátky , Požadavky: ŘP sk. "B" podmínkou, VFýhody: 25 dnů dovolené, stravenky, 13. a 14. plat. Pracoviště: Pohřebnictví zlín, spol. s r.o., Filmová, č.p. 412, 760 01 Zlín 1. Informace: Jan Kunovský, +420 577 432 858.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 110 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 130 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadavky: praxe ve stavebnictví , pečlivost, samostatnost, , Náplň práce: výstavba, rekonstrukce stavebních objektů, Výhody: práce ve stabilní firmě, příspěvky na penzijní připojištění, stravné, další zaměstnanecké benefity. Pracoviště: Smo a. s. - sídlo, Zlínská, č.p. 172, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Milena Vrkočová, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 17 000 Kč

Obsluha zařízení na tváření kovů ve válcovnách Obsluha CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru (obráběč kovů), praxe alespoň 2 roky, znalost výkresové dokumentace., , NABÍZÍME: zázemí stabilní strojírenské společnosti, zajímavou a perspektivní práci, týden dovolené navíc, mzdové ohodnocení dle zkušeností a praxe, příspěvek na stravu, životní pojištění, zvýhodněné firemní volání, mimopracovní akce a další benefity vyplývající z kolektivní smlouvy, NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 45 000 Kč.. Pracoviště: Tajmac-zps, a. s. - sídlo, třída 3. května, č.p. 1180, 763 02 Zlín 4. Informace: Personální, .

Výroba - Výroba Seřizovači 22 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Programátoři - technologové CNC strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: programování CNC obráběcích strojů, Požadavky: pracovitost, Inovativnost, Aktivita, Výhody: zajímavá práce, mladý kolektiv, získání nové kvalifikace. Pracoviště: Bonet industries a.s. - rybníky, Rybníky IV, č.p. 326, 760 01 Zlín 1. Informace: Svatopluk Němec, +420 603 272 014.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Florbalisté Otrokovic se postavili ve 3. zápase čtvrtfinále play-off proti Chodovu.
11

Panteři drama a nájezdy nezvládli, v neděli se pokusí odvrátit konec

Zlín chce hrát jako Plzeň. Po zemi, technicky a rychle

Splnili dílčí cíl, výhrou v Hradci Králové si nejen zajistili účast v semifinále MOL Cupu, ale především si před důležitými záchranářskými bitvami zvedli nahlodané sebevědomí. Nyní budou ševci odvahu potřebovat znovu. Fotbalisté Zlína ve 21. kole HET ligy vyzvou vedoucí Plzeň. Další domácí ztráta by i přes sílu protivníka byla velkou komplikací.

Sirény hasičů probudily město

Dnes ráno si Zlíňáci příliš nepospali. Již v pět hodin ráno proletěly městem dvě jednotky hasičů a probudily ospalé město. Hasiči zasahovali v místní části Mladcová.

Čtyřicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT