VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

29.12.2016
SDÍLEJ:

Místo, kde stával zámeček Pepčín, je místem silvestrovského setkání turistů. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Blanka Malušová

Červený kříž vysvětí při silvestrovském setkání

Kladná-Žilín - Luhačovice zrekonstruovaly za 71 tisíc červený kříž nad Kladnou-Žilínem. Vysvětí jej v rámci silvestrovského setkání v 11 hodin dopoledne. Kříž leží na značené turistické pěší trase. Je zhotoven z terasa, v jeho vrchní části je tělo Krista z ocelolitiny. Kříž byl poničený, znečištěný spadem z ovzduší, řasou ze stromů, lišejníkem, chyběly mu některé části, objevovaly se praskliny a trhliny. Ocelolitina těla Krista byla zrezivělá. Kromě vlivů prostředí a stáří měly jeho stav ovlivnit i neodborné zásahy v minulosti, uvádí se na webu města.

Návrh obnovy a restaurování kříže vypracoval umělecký kamenosochař Filip Slezák z Bohuslavic u Zlína. Na obnově pracoval od srpna do října.

Náklady se vyšplhaly na 71 tisíc korun, Zlínský kraj vypomohl částkou 35 500 Kč. (poh)

Češi a Slováci se tradičně setkají na Velké Javořině. Zazní i obě hymny

Tradice setkávání na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat sahá až do 19. století.

Velká Javořina - Také letos se uskuteční silvestrovské setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, na 970 metrů vysoké Velké Javořině, jehož tradice sahá až do 19. století. V novodobém pojetí lze ročníky počítat od roku 1993.

„V jednu hodinu odpoledne si u zapálené vatry zazpíváme československou hymnu, poté vystoupí mužský pěvecký sbor Boršičané z Boršic u Blatnice a pak se už vše ponese v duchu neformálního setkání," sdělil ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště Antonín Mach, který se na organizaci podílí. V zákulisí se také proslýchá, že by na Velkou Javořinu měl letos zavítat také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. (vt)

Setkání na Velkém Lopeníku podpoří návštěvníci z Hané

Velký Lopeník - O organizaci silvestrovského setkání na Velkém Lopeníku se starají především obce Lopeník a Březová. Starosta Lopeníku Roman Buček si navíc pochvaluje zvýšený zájem lidí o tuto akci.

„Před dvěma lety jsme uspořádali nultý ročník a jednalo se opravdu o soukromou akci s několika známými. Letos tomu budou od té doby už dva roky a očekáváme kolem tří stovek lidí. Dokonce mi volali zájemci až z Hané, že dojedou na setkání dvěma autobusy," prozradil Roman Buček. Návštěvníci se tak v deset hodin sejdou hromadně na parkovišti u lopenické hájenky. Od ní vyrazí na vrchol k rozhledně. Těšit se přitom mohou na svařák, bohaté občerstvení a dobrou atmosféru. (vt)

Na Pepčíně si příchozí mohou prohlédnout základy zámečku

Pepčín - S oficiálním přáním šťastného nového roku od starostů Drslavic, Veletin, Hradčovic, Vlčnova a Uherského Brodu mohou o Silvestru počítat rovněž na Pepčíně, na místě ležícím na rozhraní katastrů Vlčnova a Drslavic.

Už patnácté setkání letos ozdobí nově zrekonstruované základy zámečku, jenž na místě setkání kdysi stával. „Sraz je v jedenáct hodin dopoledne na místě, kde stával zámeček. Ve dvanáct popřejí starostové lidem do nového roku a zazpíváme si československou hymnu. Poté bude už organizace programu na návštěvnících," uvedl starosta Drslavic Rostislav Mihel. (vt)

Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj

Valašské Meziříčí - Tradiční oslavy na náměstí si pro obyvatele i návštěvníky připravilo u příležitosti příchodu roku 2017 město Valašské Meziříčí. Uskuteční se v sobotu 31. prosince od 17 hodin. Ohňostroj se nad městem rozzáří v 19 hodin.

„Pro všechny, kteří se rozhodnou oslavit příchod nového roku pod širým nebem, bude připravený zábavný program," ujistila mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

Poslední den roku se začne v Meziříčí slavit v 17 hodin. Pro děti je připravený program plný soutěží a diskotéka s Hitrádiem Orion. Zhruba v 18:45 hodin bude následovat novoroční přání starosty města Roberta Stržínka.

V 19 hodin začne každoroční pyrotechnická show. Do osmé hodiny večer pak bude pokračovat hudební produkce Hitrádia Orion. Od 20.30 hodin bude pro zájemce otevřený farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s možností prohlédnout si betlém a poslechnout si varhanní hudbu. (mib)

Portáši pozvou na tradiční pochůzku, lidé se sejdou také pod Brdem

Brdo, Rusava - Konec roku bývá tradičně časem procházek či společných setkání. Už den před Silvestrem tak mohou lidé například na kole, sáňkách či běžkách nebo pěšky vyrazit na oblíbené setkání pod rozhlednou Brdo v Chřibech: i letos se koná už tento pátek 30. prosince. „Vyráží se z Kamínky až pod rozhlednu a pak zase zpátky. Sraz je v osm hodin," zvou organizátoři.

Přímo poslední prosincový den pak Valašský sbor portášský rusavské desátnictvo pořádá Silvestrovskou pochůzku kolem obce Rusava na Kroměřížsku: sraz účastníků je v 9 hodin u obecního úřadu. (hed)

Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy

Vsetín - Novinkou oslav příchodu nového roku bude letos 31. prosince na Vsetíně takzvaný rodinný silvestr před radnicí, který vyvrcholí velkým ohňostrojem v 19 hodin. Od půlnočního přípitku a ohňostroje letos vedení města upustilo.

Podvečernímu ohňostroji bude předcházet program pro děti i dospělé, letos na téma Ledové království. Především děti se tedy budou moci veselit s postavami oblíbeného animovaného pohádkového filmu Olafem, Annou či Elsou.

„V uplynulých dvou letech se návštěvnost půlnočního ohňostroje snižovala, a naopak odpolední program byl stále více navštěvován a jeho oblíbenost rostla. Proto jsme se rozhodli uspořádat pouze jednu oslavu příchodu nového roku, aby si ohňostroje mohly užít i děti a všichni se mohli setkat před radnicí a popřát si už v podvečer, a večer pak trávit každý po svém," vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.

Začátek silvestrovského setkání před vsetínskou radnicí je v 18 hodin, program začne v 18.30 hodin a ohňostroj přijde na řadu v 19 hodin. (mib)

Ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou

Spytihněv  - Vůně zabijačkových pochoutek se ponese v samém závěru roku ze Spytihněvi. Zabijačku tradičně chystají o posledním dni v roce na prostranství před kulturním domem, a ani letošek nebude výjimkou. „Začíná na Silvestra už v devět hodin. Bude vše, co k tomu patří. Tedy polévka, jelita, jitrnice, tlačenka, ale také na zahřátí svařák či třeba punč," láká starosta Vít Tomaštík. Tradičně si zabijačku podle něj nenechá ujít asi tisícovka lidí. „Akce možná vydrží tak do patnácté hodiny. Kdo ale přijde pozdě, riskuje, že už na něj nic nezbude a bude si muset nechat zajít chuť," podotýká starosta. (jk)

Ilustrační foto: Deník

Vyhlášené ohňostroje chystají i obce, jinde si ho lidé užijí až na Nový rok

Dřínov, Holešov - Velkou tradici má silvestrovský ohňostroj v obci Dřínov na Kroměřížsku: jezdí se na něj každoročně podívat tisíce lidí odjinud. „Města na oslavy poslední dobou zanevřela, ale komu ohňostroj chybí, doporučuju právě Dřínov," radí maminka z Holešova Kamila Příhodová.

A obec je na popularitu akce patřičně pyšná. „Letos pořádáme už dvanáctý ročník, odhadem se ho účastní okolo dvou tisíc lidí," pochvaluje si tamní starosta Miroslav Štěpánek. Letos ohňostroj začíná v 17 hodin na tamním hřišti. V Holešově pořádají ohňostroj každým rokem až na Nový rok a také tam se mohou pochlubit vysokým počtem návštěvníků.

„Je to jedna z hlavních tradic města, kterou si pokaždé nenechají ujít tisíce lidí. Koná se pravidelně na Nový rok v pět hodin odpoledne v zámecké zahradě. Často je to znát i na kolonách aut, které se tvoří ve směrech od Kroměříže nebo Zlína," upozorňuje mluvčí tamní radnice Jana Rohanová, aby lidé vyrazili včas. (hed)

Autor: Redakce

29.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 100 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Stavební elektromontér. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned. Požadujeme znalost vyhl. 50/78 Sb., schopnost práce ve výškách, samostatnost, spolehlivost. Nabízíme práci ve stabilní stavební společnosti, 5 týdnů dovolené, 13. plat, stravenky.. Pracoviště: Stavyma, spol. s r. o., Kučovaniny, č.p. 1551, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Naděžda Dobešová, +420 602 779 403.

Gastronomie - Gastronomie Šéfkuchař 33 300 Kč

Šéfkuchaři a šéfcukráři Šéfkuchaři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 33300 kč, mzda max. 33300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Restaurace DELICATE vaří českou kuchyni, ve které využívá lokální dodavatele a farmáře. Více najdete na www.nakoupalisti.cz. , Hledáme šéfkuchaře nebo schopného kuchaře / kuchařku na druhou směnu. Kuchaři u nás pracují na krátký / dlouhý týden. Přes týden vaříme cca 100ks poledních menu., Výhody: vstup na bazén, fitka či badmintonové haly. Pracoviště: Delicate brs s.r.o., 763 01 Mysločovice. Informace: Petra Botková, +420 725 121 953.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Karosáři a autoklempíři Karosář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: ŘP, platný svářečský průkaz, Výhody: stravenky. Pracoviště: Mikona auto s.r.o., třída Tomáše Bati, č.p. 372, 763 02 Zlín 4. Informace: Jaromír Čabla, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 19 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladní dopravy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz skupiny C, profesní průkaz, strojnický průkaz na nakladače a bagry výhodou., Smlouva na dobu určitou s možností přechodu na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: 25 dní dovolené, obědy, stravenky, Kontaktujte emailem.. Pracoviště: Metalšrot tlumačov a. s., Mánesova, č.p. 510, 763 62 Tlumačov. Informace: Marta Gazdová, .


Vlastimil Petržela
AKTUALIZOVÁNO
1

Vedení fotbalistů Fastavu se omluvilo za výrok kouče Petržely o černochovi

V Otrokovicích boural v pondělí ráno trolejbus.
39

Byli jste u nehody trolejbusu?

Zlín se dočká rekonstrukce náměstí: jasněji bude v září

Vedení radnice touží po změně podoby nejstaršího zlínského náměstí. Organizuje architektonickou soutěž na projekt náměstí Míru. „Hledáme takové řešení, které zde zlepší kvalitu života,“ vysvětluje primátor města Miroslav Adámek.  

Hlavní, Masarykovo nebo Míru? Pravdu znají jen Donát a Florián

Na západní straně stojí zlínská radnice, vedle ní budova bývalé hlavní pošty dokončená v 80. letech 20. století na místě secesní stavby hotelu Balkán. Nacházíme se na nejstarším zlínském náměstí.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ ve Žlutavě ve Zlínském deníku

V tištěném středečním vydání Zlínského deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy ve Žlutavě.

Dárci krve si za korunu odpočinou ve wellness centru

Speciální odměnu pro dobrovolné dárce krve přichystali ve spolupráci se všemi čtyřmi krajskými nemocnicemi v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT