Karlovský gastrofestival
Kdy: 11.–18. listopadu
Kde: Velké Karlovice
V rámci Karlovského gastrofestivalu společně zařadí některé hospody a restaurace ve Velkých Karlovicích do svých jídelníčků vybrané speciality krajové kuchyně či typické svatomartinské menu s pečenou husou a svatomartinským vínem. Chybět nebude doprovodný program.
zdroj: pořadatelé

Nezmaři
Kdy: 12. listopadu, 20.00
Kde: Pozlovice, Ogar
Večer s nejznámější folkovou skupinou. Charakteristický vícehlasý vokál i osobitý projev Šárky Benetkové jsou poznávacími znaky kapely, která těší své posluchače již pětadvacet let.
zdroj: www.vychodni-morava.cz

Freediving Zlín
Kdy: 13. listopadu 2010
Kde: Zlín, Městské lázně
Závodů se zúčastní také zahraniční závodníci, takže se můžeme těšit na velmi příjemnou závodní atmosféru.
zdroj: pořadatelé

Přednáška o pečovatelské službě
Kde: Fryšták, penzion
Kdy: 15. listopadu 2010
Občanské sdružení Klub důchodců Fryšták Vás zve na přednášku paní Páleníčkové o pečovatelské službě, která se bude konat v pondělí 15. listopadu v 17.00 v jídelně Penzionu.
zdroj: pořadatelé

Karel Hynek Mácha: Jediný druhu svého
Kdy: 24. listopadu, 17.30
Kde: Zlín, Krajská knihovna F. Bartoše
zdroj: www.kfbz.cz

Budgie
Kdy: 26. a 27. listopadu, 20.00
Kde: Zlín, Masters of Rock Café
Welšské trio Budgie patří mezi čelné představitele zlaté éry hard rocku sedmdesátých let. V sestavě Burke Shelley, Steve Williams a Craig Goldie se Budgie představí v rámci podzimního turné i v ČR.
zdroj: www.mastersofrock.cz

XV. Seminář britského filmu
Kdy: 3.–5. prosince 2010
Kde: Uherské Hradiště
Jeho hlavním tématem bude retrospektiva filmů věnovaných osobnosti Johna Lennona. Témata: Filmový John Lennon, Novinky britského filmu, Česká stopa: Pomoc Nicholase Wintona, Divoká karta: Nickyho rodina - Work in Progress, Film a škola. Hosté: Bill Harry (uznávaný britský publicista a osobní přítel Johna Lennona), Jiří Černý atd. V jednání jsou nejrůznější doprovodné akce: výstavy, hudba atd. Na webu akce se v sekci „programové cykly“ podrobně dočtete o jednotlivých cyklech semináře a najdete zde i soupis plánovaných filmů. Akreditace běží od 11. 10., na celý XV. ročník je pořídíte za 300 Kč. Můžete ale také využít množství slev, např. i slevu za včasnou úhradu (při platbě nejpozději do 29. 11. 2010). Přijet můžete ale také o den dříve. Už ve čtvrtek 2. 12. totiž proběhne v 16.00 v kině Reduta projekce klasického filmu s úvodem Jiřího Černého (pravděpodobně půjde o Žlutou ponorku), v podvečer se v Knihovně B. B. Buchlovana uskuteční diskotéka.
zdroj: www.britskyseminar.cz